Тайфун «Хайшен» в Японії

Тайфун «Хайшен» в Японії
Зона активності тайфуну

На Японію обрушився супертайфун «Хайшен». Влада віддала наказ про евакуацію більше двохсот тисяч осіб з прибережних міст. До стихії готуються також в Примор’ї і на Корейському півострові.

Тайфун «Хайшен», що вже кілька днів рухається до південних островів Японії, в неділю істотно посилився. Він досяг берега близько години дня за київським часом. Частина жителів південних островів вже залишилася без електрики.

Як очікується, в неділю тайфун пройде над островом Кюсю, а до понеділка досягне Південної Кореї. «Хайшен» категоризує як супертайфун – швидкість вітру в його центрі сягає 80 метрів за секунду (це майже 290 км за годину). У Примор’ї на «Хайшен» чекають в понеділок-вівторок.

У неділю уряд Японії проведе надзвичайне засідання з приводу усунення наслідків стихії.

Це вже другий сильний тайфун, що обрушився на Японію за останній тиждень. Кілька днів тому тут вирував тайфун «Майсак». Через «Майсак» в деяких регіонах Японії закрилися школи і перестали ходити потяги. Були скасовані сотні авіарейсів. Торкнувся «Майсак» також Корейського півострова. Як повідомляють місцеві ЗМІ у КНДР, його жертвами стали десятки людей.

В офіційній газеті Трудової партії не наводиться точна кількість загиблих, але місцеві чиновники звинувачуються в тому, що допустили недбалість. В Південній Кореї в місті Пусан було евакуйовано понад дві тисячі осіб.

Тихоокеанський тайфун «Майсак» накрив і Примор’я 3-го вересня з силою вітру до 43 м/с. В результаті у Владивостоку повалені сотні дерев, вода розмила причали і пошкодила міську інфраструктуру.

«Хайшен», хоча і вважається супертайфуном, буде слабкіше «Хагібісу» – потужний тайфун в Японії, який розпочався 12 жовтня 2019 року. Основний удар стихії прийняв на себе тоді острів Хонсю.

Тайфун Хагібіс був названий метеорологами Японії найпотужнішим за останні 60 років, рухався він зі швидкістю 260 км за годину, кількість загиблих – 79 людей.

Японське метеорологічне агентство на цей раз не стало оголошувати вищий рівень небезпеки. Однак наслідки можуть бути катастрофічними. Синоптики побоюються в першу чергу повеней і селів. За словами глави агентства Йошіхіса Накамото, більше ризикують поселення, які знаходяться поруч з гирлами річок.

Заклик влади до евакуації стосується кількох сотень тисяч осіб, і зокрема всіх жителів міста Гото в префектурі Нагасакі, за яким може вдарити тайфун. Але, за повідомленнями місцевих ЗМІ, частина жителів вважала за краще переїхати в готелі в безпечних районах, а не переїжджати в спеціально обладнані сховища.

Залишити коментар