Таємниці космосу

Таємниці космосу
Таємниці космосу

Телескоп «Хаббл» побачив світло мертвих зірок,
Вчені побачили народження нової планети,
Вчені розгадали таємницю невідомого об’єкта в центрі нашої галактики,
Чорна діра.

Телескоп «Хаббл» побачив світло мертвих зірок. Вчені, досліджуючи дані телескопа «Хаббл», з’ясували, що жахливі гравітаційні обурення знищили як мінімум шість галактик і тепер близько 200 мільярдів зірок, розсіяних у просторі, вільно дрейфують у космосі.

Завдяки телескопу вчені виявили, що в кластері Пандори були знищені як мінімум шість галактик. Тепер близько 200 млрд. зірок, які не прив’язані до галактик, вільно подорожують космосом. Зникнення галактик пов’язано з жахливою гравітацією, яка розриває галактики.

Телескоп «Хаббл» побачив світло мертвих зірок
Телескоп «Хаббл» побачив світло мертвих зірок

Завдяки телескопу вчені виявили, що в кластері Пандори були знищені як мінімум шість галактик. Тепер близько 200 млрд. зірок, які не прив’язані до галактик, вільно подорожують космосом. Зникнення галактик пов’язано з жахливою гравітацією, яка розриває галактики. Розрізнені зірки більше не прив’язані ні до однієї з галактик і вільно дрейфують між галактичними скупченнями.

Спостерігаючи за випромінюванням осиротілих зірок, астрономи проекту Хаббл зібрали дані, які вказують на те, що шість галактик були розірвані на шматки усередині скупчення за часовий інтервал, який перевершує 6 млрд. років. Комп’ютерне моделювання гравітаційної динаміки між скупченням галактик показує, що галактики розміром з Чумацький Шлях є найбільш вірогідними кандидатами джерел цих блукаючих зірок. Галактичне скупчення Пандори (Abell 2744) знаходиться на відстані близько 3,5 мільярда світлових років від Землі. Галактичні кластери є найбільшими структурами у Всесвіті і налічують трильйони зірок.

Вчені побачили народження нової планети. У Чилі вчені-астрономи з обсерваторії ALMA виявили в сузір’ї Тельця потрійну зірку. Навколо неї відбуваються інтенсивні процеси, які свідчать про зародження нової планети. Першим доказом, що поруч з такими зірками можуть з’являтися нові планети, стали дані спостережень за потрійною зіркою, отримані за допомогою телескопа.

Таємниці космосу
Вчені побачили народження нової планети

Вчені дуже скептично ставляться до догм про те, що у Всесвіті є планети, які обертаються навколо пари з двох зірок. Але останнім часом, коли з’явилися нові високопотужні телескопи, астрономи почали визнавати можливість існування таких планет. Чилійські вчені змогли побачити, як світяться молекули чадного газу в двох кільцях – зовнішньому і внутрішньому. Вони побачили, що обидва диска з’єднують частинки матерії. Швидше за все, астрономи змогли застати цю зоряну систему за процесом народження нової планети всередині неї.

Вчені розгадали таємницю невідомого об’єкта в центрі нашої галактики. Група астрофізиків Каліфорнійського університету з Лос-Анджелесу стверджують, що таємничий об’єкт – це надвелика зірка. Про природу об’єкта G2 в центрі Чумацького шляху висловлювали самі різні припущення. Була думка, що це воднева хмара масою з три Землі, що покриває чорну діру. Іншої думки дотримувалася група професора фізики і астрономії Андреа Геза, що опублікувала своє дослідження в Astrophysical Journal Letters. Вони досліджували G2 під час його найбільшого зближення з чорною дірою.

За результатами дослідження вчені назвали G2 системою подвійних зірок, які обертаються навколо чорної діри і злилися в одну надвелику зірку, рух якої обумовлено переважно чорною дірою. Будь G2 газовою хмарою, чорна діра поглинула б його під час максимального зближення, після чого послідував би спалах, а властивості самої чорної діри помітно змінилися б. Спостерігалося протилежне. Учені говорять: «На G2 практично не впливає чорна діра».

Таємниці космосу
Вчені розгадали таємницю невідомого об’єкта в центрі нашої галактики

Об’єкт після зближення зберіг цілісність і рухається по орбіті. G2 переживає те, що вчені жартома називають спагетіфікацією – зірка витягується під впливом гравітації чорної діри. Одночасно з тим гази у поверхні зірки додатково нагріваються оточуючими зірками, через що утворюється хмара, що оточує саму зірку.

Чорна діра – астрофізичний об’єкт, гравітаційне тяжіння якого настільки велике, що її не можуть покинути навіть найшвидші об’єкти, включаючи фотони, які рухаються зі швидкістю світла. Теоретично можливість їх існування була передбачена Карлом Шварцшильдом в 1915 р. на основі рішення рівнянь Ейнштейна. Прямих доказів існування чорних дір немає, але теорії знаходять підтвердження в поведінці об’єктів, на які впливає гравітація чорних дір.

Таємниці космосу
Чорна діра

Залишити коментар