Категорії
Міста, країни, люди

Таємниці мастодонтів

У Криму при будівництві траси виявлена ​​унікальна печера, де знайшли велике поховання тварин дольодовикового періоду, у тому числі – мастодонтів. Вхід в печеру нагадує глибокий колодязь – 14 метрів вниз, далі майже на кілометр в різні сторони розходяться коридори. Сьогодні під землею працюють спелеологи, які більш детально досліджують печеру і шукають основний природний вхід.

Таємниці мастодонтів
Порівняльна висота американського мастодонта та людини

Мастодонти – хоботні ссавці. Ззовні вони дуже схожі на слонів, але трохи більші. Відрізняються вони й своїми жувальними зубами, на яких знаходять ряд парних соскоподібних горбів, і другими різцями нижньої щелепи, які у деяких представників цього виду перетворювалися на бивні.

Таємниці мастодонтів
Таємниця мастодонтів

Стародавню печеру поки що називають Тавридою, можливо потім у неї з’явиться інше ім’я. За входом, який виявили зовсім випадково, десятки недосліджених коридорів. Цей підземний лабіринт, який явно найдовший в передгірному Криму, ховає останки доісторичних тварин – ровесників динозаврів.

Серед останків переважають кістки ніг тварин. За ноги хижаки затягували свою жертву в лігво. Саме тому, вважають фахівці, інші частини скелетів відсутні. Передбачається, що кістки звірів зберігалися під землею понад 500 тисяч років. Сама ж печера, на думку фахівців, була сформована бурхливим руслом підземної річки.

«Ця печера використовувалася як лігво для древніх хижаків, – розповідають спелеологи. – Знайдено останки дорослих мастодонтів, предків мамонтів, молодих особин, шерстистого носорога, оленів, козлів, різних травоїдних».

Залишити відповідь