Таємниці єгипетських пірамід

Таємниці єгипетських пірамід
Піраміда Хеопса (Хуфу) єдина з семи чудес, що залишилася до наших днів.

Питання, хто і для чого побудував піраміди, до сьогодні залишається без відповіді. Пояснення, що нібито піраміди виконували роль гробниць для фараонів – всього лише припущення. Тому коротко кілька цікавих фактів про піраміди.

Всього на листопад 2008 року в Єгипті знайдено 118 пірамід. Найцікавішими з них залишаються три великі піраміди, названі на честь фараонів: піраміда Хеопса, піраміда Хефрена (Хафра) і піраміда Мікеріна (Менкаура).

Таємниці єгипетських пірамід
Сузір’я Оріон. Пояс Оріона (видно на всій території України) – астеризм з трьох біло-блакитних надгігантів (Альнитак, Альнилам, Мінтака) в зображеннях сузір’я оперізує фігуру мисливця Оріона.

У 1983 році англієць Робрет Бьювел вперше заявив, що розташування будівель некрополя («місто мертвих» – велике кладовище з підземних склепів та камер) на плато Гіза (тепер передмістя Каїра) в точності збігається з малюнком сузір’я Оріон. Щоб повністю скопіювати схему зірок, не вистачає лише двох пірамід. Припускають, що вони можуть знаходиться під товщею піску.

Цікаво, що пояс, в сузір’ї Оріон, має певний нахил. Припускають, що близько 10 тисяч років до н.е. кут нахилу уявної лінії, уздовж якої розташовані три піраміди, і кут пояса Оріона також ідеально збігалися.

Стіни пірамід мають кут нахилу від 51° до 53°. Всі грані цих споруд чітко орієнтовані на чотири сторони світу.

Висота пірамід варіюється від 66 до 143 метрів.

В середньому блоки пірамід важать 2,5 тонни, але є й такі, що перевищують 80 тонн.

Найімовірніше, час будівництва складає лише кілька десятків років, і ніяк не століть.

Кількість блоків, з яких складається піраміда Хеопса – 2,5 мільйони.

Цемент або яка-небудь інша з’єднувальна речовина при будівництві пірамід не використовувалася – величезні блоки неймовірно щільно укладені.

Таємниці єгипетських пірамід
Фотографія кладки однієї з пірамід

Більшість блоків мають кут нахилу по відношенню до основи, при цьому вони утворюють настільки ідеальну поверхню, що здається, нібито це шматок вершкового масла нарізали гарячим ножем. Сумнівно, що це було зроблено примітивними знаряддями праці, в чому нас запевняють історики.

Рівність і гладкість зовнішньої поверхні пірамід забезпечували облицювальні плити (переважно з вапняку), які на даний момент збереглися тільки на деяких верхівках.

Таємниці єгипетських пірамід
Чи можуть піраміди бути генераторами енергії?

Піраміда Хеопса – це одне, що залишилося до наших днів, з семи чудес світу.

Таємниці єгипетських пірамід
Нейрон Беца

Якщо провести аналогію, то у кожного є свої піраміди в голові. Пірамідна система – одне з пізніх придбань еволюції. Пірамідні нейрони – основні збудливі нейрони мозку ссавців, зустрічаються у риб, птахів, рептилій. За формою нагадують піраміду, з якої вгору веде великий апікальний дендрит; мають один аксон, що йде вниз, і безліч базальних дендритів. Розгалужені дендрити пірамідальних нейронів, що містять безліч дендритних шипиків, отримують вхідні сигнали від інших клітин, здатні виділяти ендоканнабіноїди (ретроградні сигнальні молекули, біохімічні регулятори фізіологічних процесів, належать до ендогенних ліпідних молекул, які діють на ті ж рецептори, що й активний компонент маріхуани), що забезпечує двунаправленість зв’язку. Число дендритних шипиків говорить лише про мінімальну кількість з’єднань дендрита, оскільки деякі контакти знаходяться безпосередньо на тілі дендрита.

Залишити коментар