Категорії
Різне

«Technology Z-2» для роботи на Марсі

Американське управління з аеронавтики і дослідження космічного простору NASA оприлюднило новий прототип скафандра «Technology Z-2» для роботи на Місяці і Марсі.

«Technology Z-2» для роботи на Марсі
Скафандр nasa для роботи на Марсі

У конструкції нового скафандра враховані досягнення минулого і включені перспективні розробки та концепції нового. Костюм Z-2 буде створюватися з використанням 3D людського лазерного сканування і компонентів 3D принтерів для підгонки його під конкретний розмір людини.

Запропонований покривний шар ще ніколи раніше не використовувався в скафандрі. Верхній жорсткий шар костюма виготовлено з композитних матеріалів, розрахованих для тривалої експлуатації.

«Technology Z-2» для роботи на Марсі

Розроблені найбільш передові ударостійкі компоненти для захисту астронавтів від ударів мікрометеоритів, перепаду температур і радіації.

На сьогодні це перша побудована інтеграційна модель костюму-порту з жорсткою верхньою частиною тулуба. Використана конструкція spacewalking, в якій провід Luminex, світловипромінювальний дріт і патч скафандру проходять через верхню і нижню частину тулуба і піддаються обертанню підшипників. Персоналізовані світлодіодні накладки дають можливість впізнавати власника, визначити членів екіпажу.

«Technology Z-2» для роботи на Марсі

Скафандр пройде тестування в вакуумних камерах для випробування планетарної мобільності, в тренувальному басейні NASA і на полігоні, де імітуються умови поверхні Марса.

«Technology Z-2» для роботи на Марсі
Костюм «Біомімікрія» для роботи на Марсі

Скафандр Z-2 буде доопрацьовуватися, але його компоненти вже можуть бути включені в остаточний варіант, що використовується астронавтами. Розробка розроблена у співпраці з університетом Філадельфії і MKT.

Залишити відповідь