Теотіуакан

Теотіуакан
Теотіуакан, піраміди Мексики

Теотіуакан (Teotihuacan) – древнє місто, що належало невідомій, але дуже розвиненій цивілізації. Це одне з найбільш вражаючих місць в Мексиці. В Америці до Колумба не було більш масивніших споруд, ніж тутешні піраміди Сонця і Місяця.

Найбільше стародавнє місто західної півкулі Теотіуакан розташоване в 48 км від Мехіко сіті (Мексика). Теотіуакан було побудовано у 2 столітті до н.е., але став регіональним центром він у 2 столітті н.е. Досі невідомо, ким було побудоване це місто. Пік розквіту Теотіуакана припав на 450-600 роки. На той час в місті проживало близько 200 тис. осіб, а площа Таотіуакана становила 26-28 кв. км. У Теотіукані було три великі піраміди: піраміда Сонця, піраміда Місяця і піраміда Кецалькоатля.

Теотіуакан
Піраміда Сонця в Теотіуакані – третя за висотою піраміда в світі

Піраміда Сонця в Теотіуакані – третя за висотою піраміда в світі. Сьогодні її висота 64,5 м. Складається вона з 5 ярусів. Раніше висота цієї піраміди була 71 м, на вершині піраміди знаходився храм. Периметр основи піраміди Сонця 894 м.

Цікавий факт: якщо 894 (периметр основи піраміди Сонця) поділити на 71 (висота піраміди Сонця) і на 4 (сторони піраміди Сонця), то вийде 3,14, тобто число Пі. Напевно, стародавні цивілізації знали про число Пі.

Під пірамідою Сонця знаходиться загадкова печера, можливо, це царська усипальниця. Піраміда Сонця з трьох сторін оточена каналами з водою. На вершину піраміди Сонця веде 248 сходинок.

Теотіуакан
Піраміда Місяця була зведена на честь богині води і родючості

Висота Піраміди Місяця 46 метрів і складається вона також з п’яти ярусів. Піраміда Місяця була зведена на честь богині води і родючості. Швидше за все, піраміда Місяця в Теотіуакані служила місцем жертвоприношень – під пірамідою були знайдені останки людей і тварин, принесених в жертву.

Від піраміди Кецалькоатля до піраміди Місяця тягнеться «дорога мертвих». Довжина цієї дороги 5 км, ширина 40 м. Цікаво, що «дорога мертвих» спрямована не строго на північ, а відхиляється на 15,5 градусів на схід.

Теотіуакан
Дорога мертвих, Мексика

Уздовж самої вулиці є безліч інших менш значущих споруд: храм бога дощу Тлалока, храм Землеробства, платформа Сьюдадела довжиною 400 м (з одного боку до неї підведені сходи, а в загальному плані до неї примикають чотири менші платформи, орієнтовані по сторонах світу, на кожній з яких знаходиться по чотири піраміди).

Теотіуакан
Піраміда Кецалькоатля

Храм Кецалькоатля або Пернатого змія – шестиярусна піраміда, прикрашена зміїними головами.

На захід від Сьюдадела знаходиться Великий комплекс – площа з платформами і будівлями. Дослідники припускають, що Сьюдадела могла бути центральним палацом правителя, а Великий комплекс – ринком.

Вулицю мертвих в Теотіуакані майже ідеально перетинають інші проспекти, що розділяють місто на рівні квартали, забудовані будинками і палацами. Тут знайдено безліч фресок із зображеннями божественних персонажів і простих воїнів. До багатого району палаців примикає район торговців і ремісників – в ремісничому центрі Теотіуакана відкопали понад 600 майстерень.

Теотіуакан
Храм Кецалькоатля або Пернатого змія

В VII столітті люди покинули місто, до сих пір не відомо чому. Назву «Теотіуакан», що в перекладі означає «Місто Богів» або «Місто, де стають Богами», місту дали ацтеки, які прийшли сюди пізніше і були вражені величчю споруд. Від них і пішла легенда, що місто побудували велетні.

Теотіуакан
Храм Кецалькоатля

Теотіуакан обезлюднів ще за 5 століть до появи ацтеків, які забобонно вважали, що ці грандіозні піраміди побудували боги. Багато мексиканців так вважають і досі. Коли в ці землі прийшли ацтеки, то на місці Теотіуакана лише перебували зарості і величезні піраміди. Від місцевих індіанців нахуа вони дізналися, що саме в цьому місці народилися Сонце і Місяць.

За легендою раніше в світі стояла вічна темрява. Першими забажали освітити світ Текусіцтекатль і Нанахуатціна. І розгорівся вогонь, в який потрібно було вступити обраним. Текусіцтекатль злякався жаркого вогню, але холоднокровний Нанахуатцін зробив це. Після деяких роздумів Текусіцтекатль все ж таки зміг побороти страх і також завершив шлях переродження. Нанахуатцін переродився в Сонце, а Текусіцтекатль в Місяць. На честь цієї події і виникли на цьому місці храми-піраміди.

Теотіуакан – головний об’єкт туристичного паломництва в Мексиці. Езотерики сподіваються знайти тут просвітлення, силу або хоча б просто побачити як пролітає мимо НЛО.

До речі, незважаючи на спростування з боку офіційної археології, дослідники – ентузіасти не втомлюються заявляти, ніби мексиканські піраміди в Теотіуакані побудовані цивілізацією, що випереджала в розвитку сучасну, можливо, навіть інопланетною.

Мовляв, піраміди – це радіолокаційні та диспетчерські станції, обеліски – покажчики для пілотів, викладені кам’яними плитами прямі широкі проспекти – злітно-посадочні смуги, а врізані в стіни кам’яні кільця призначені зовсім не для «гри в баскетбол», а для закріплення літальних апаратів в ремонтних доках.

На збережених кам’яних барельєфах в Теотіуакані деякі дослідники знаходять зображення астронавтів у скафандрах або за пультом космічного корабля. На цей рахунок можна сперечатися, але відомо точно, що цивілізації Мезоамерики прекрасно розбиралися в астрономії, будували грандіозні обсерваторії і кам’яні календарі, а також захоплювалися масштабними малюнками, видимими тільки з неба.

Залишити коментар