Терідіон граллятор

Терідіон граллятор (Theridion grallator) є видом павуків, які мешкають тільки на Гаваях. Терідіон граллятор належить до родини Theridiidae. Його гавайське ім’я – nananana makaki’i – павук з малюнком обличчя. Видовий епітет на латині – grallator – «палі – ходунки», посилання на довгі і тонкі ніжки виду.

Павук до 5 мм довжиною. Його живіт блідо-жовтий і злегка прозорий. Залежно від поглиненої їм їжі він може стати червоним, чорним або білим. Малюнок на спині павука має схожість з обличчям людини яка сміється, іноді нагадує смайлик або обличчя усміхненого клоуна на його жовтому тілі.

На Мауї (другий за величиною острів Гавайського архіпелагу, близько 1883,5 км²), «щасливий» павук, здається, слідує простим правилам спадкування Менделя. Theridion grallator є ендемічним в Оаху, Молокаї, Мауї і на острові Гаваї в тропічних лісах на висоті 300-2000 м.

Терідіон граллятор
Острів Мауї

Загальна англійська назва Theridion grallator означає «павук зі щасливим обличчям». Вважають, що цей поліморфізм може забезпечити маскування від птахів, допомагати павуку в протидії хижакам.

Доктор Джефф Оксфорд зауважив, що, коли птах або інший хижак бачить «щасливого» павука вперше, з’являється момент, перш ніж він вирішує з’їсти його чи ні. Можливо цей павук розробив ці зміни, щоб скористатися цим, так що він може уникнути, перш ніж хижак вирішить, що це їжа. Але Оксфорд сумнівається, що усміхненого обличчя достатньо, щоб затримати птицю.

Павук Терідіон граллятор дуже малий. Він приховується в день і, таким чином, не є суттєвою здобиччю для будь-якого виду хижаків. Більш імовірно, що дивна різноманітність візерунків взагалі не служить для значної адаптивної мети. Кожен павук має свій унікальний малюнок, який відрізняється від острова до острова. У деяких відмітини відсутні взагалі.

Терідіон граллятор живе під листям рослин, де він плете свої полотна. Полює в основному у вечірній час. Самиці охороняють свої яйця, поки вони не вилупляться, ловлять здобич для молодих особин.

Найближчі родичі Терідіона граллятора – інші гавайські види, такі як Theridion posticatum і Theridion kauaiense. «Theridion grallator clade» може бути більш тісно пов’язаний з родом Exalbidion ніж з будь-яким іншим видом, який в даний час класифікуються в рід Theridion.

Павук не шкідливий для людини. Знаходиться під загрозою вимирання.Екологи, щоб підкреслити тяжке становище місцевих видів, застосовують зображення «щасливих павуків» на футболках, бейсболах, на поштових картках.

Залишити відповідь