Tesla для доріг України

Tesla для доріг України
Tesla Model S — п'ятидверний електромобіль виробництва компанії Tesla Motors

Tesla навчить свої електромобілі виживати на дорогах України.

Ілон Маск (глава компанії Тесла) планує наділити свої електромобілі відеокамерами і спеціальними датчиками для реєстрації пошкоджень дорожнього полотна і якості пересування по особливо розбитим дорогам, про що бізнесмен написав у Twitter. На основі даних, які збиратимуть електромобілі Тесла, будуть створені спеціальні мікро-карти. Дані про пошкодження на трасі одразу передаватимуться іншим власникам електрокарів.

Ілон Маск вважає, що наявність реєстру стану доріг дозволить на порядки підвищити якість пересування.

Визначення і фіксація ям на дорогах насправді є складним завданням. На відміну від інших перешкод на дорогах, ями є заглибленнями в дорожньому полотні і можуть проявлятися по-різному в залежності від поточної погоди та умов освітлення.

В ідеальній ситуації камера електромобіля Tesla повинна визначити вибоїну, порівнюючи нерівності і текстуру всередині вибоїни в порівнянні з сусіднім покриттям. Зараз ями є великою проблемою для для власників Tesla, оскільки вони можуть стати причиною серйозних аварій, пошкодити шини і диски.

«Водії платять величезну ціну за дороги і мости в нашій країні. Ті, хто щодня подорожує по міських дорогах, несуть на собі тягар проблем, витрачаючі тисячі доларів щороку на транспортні витрати через ями», – заявила старший віце-президент Американської автомобільної асоціації Кетлін Бауер.