Томографія для єгипетської мумії в Києві

Томографія для єгипетської мумії
Тривалий час єгипетська мумія була недоступною для дослідників, і тільки тепер у вчених з'явилася можливість вивчити її історію.

У Києві шукають клініку, яка погодиться зробити комп’ютерну томографію єгипетській мумії.

На складі у Києво-Печерській лаврі зберігається єгипетська мумія жінки. Їй понад 3000 років і припускають, що це мумія представниці царського роду. Вже майже сотню років ця мумія пролежала поруч з мощами православних святих. В 2017 році її вперше показали широкому загалу.

Довгий час єгипетська мумія була недоступною для вчених і лише сьогодні під керівництвом єгиптолога М. Тарасенка почали її ретельне дослідження. Для цього науковці планують зробити комп’ютерну томографію, що є вкрай важливим для дослідження, розповідає Еспресо.TV з посиланням на Типовий Київ. В клініках не хочуть ризикувати, через що і відмовляють вченим.

Також повідомляється, що мумію до Києва привезли в 1904 році, коли відкрився Київський художньо-промисловий і науковий музей ім. Государя Імператора Миколи Олександровича (сьогодні – Національний художній музей України на Грушевського). Спеціально для цього музею відомий київський меценат Богдан Ханенко придбав в Каїрі понад 130 старовинних єгипетських предметів, зокрема й цю мумію. Пізніше колекцію музею націоналізували і в 1926 році єгипетську мумію помістили в Лавру.