Категорії
Кухня країн світу

ТОП-10 алкогольних коктейлів

Коктейль (можливо від англ. Cock tail – півнячий хвіст) – напій, одержуваний змішуванням декількох компонентів. Коктейлі бувають алкогольні і безалкогольні.

Аперитиви (фр. Aperitif або від лат. Aperire – «відкривати») – коктейлі, які вживають перед їжею і викликають апетит, вони зазвичай більш міцні.

Діджестіви (від лат. Digestivus – «сприяє травленню») – коктейлі, які традиційно п’ють під час або після вживання їжі, це солодкі або кислі напої.

Лонг-дрінк (англ. Long drink – «довгий ковток») – коктейлі, що освіжають, подають великими порціями і з льодом.

1. «Мохіто» (Mojito, Куба) – освіжаючий коктейль з шести інгредієнтів: світлий ром, вода газована, свіже листя м’яти, лайма, лід і тростинний цукор. В коктейлі «Мохіто» дивовижно поєднуються м’ята, солодкість цукру і свіжі цитруси, які безсумнівно замасковують міцний алкоголь. Багато хто любить цей коктейль завдяки його свіжості і легкості.

Складові для коктейлю «Мохіто»:
– 40 мл світлого рому,
– 50 г лимона або лайма,
– 10 г тростинного цукру,
– солодка газована вода,
– м’ята – за смаком,
– для прикраси – гілочка м’яти і кружальце лайма.

ТОП-10 алкогольних коктейлів
Коктейль Мохіто

2. «Sex on the Beach» (Секс на пляжі), «Sand in your shorts» ( Пісок в шортах) або «Fun on the Beach» (Веселощі на пляжі) – екзотично м’який смак.

Складові для коктейлю «Sex on the Beach»:
– 40 мл горілки,
– 20 мл персикового лікеру,
– 50 мл апельсинового соку,
– 50 мл соку журавлини,
– лід.

ТОП-10 алкогольних коктейлів
Коктейль Sex on the Beach

3. «Long Island Ice Tea» – коктейль придумано за часів заборони на алкоголь, тому він більш схожий на холодний чай, подавали його в чашках для чаю, офіційно став популярним в 70-і.

В ті часи у відвідувачів бару була розвага – потрібно було випивати в кожному барі на вулиці Айленд в Нью-Йорку і Переможцем ставав той, хто добирався на ногах до кінця цієї вулиці. Потім бармени стали придумувати більш міцні коктейлі, одним із яких був коктейль Long Island Ice Tea. Зараз цей коктейль поєднує в собі декілька видів міцних спиртних напоїв, сік лайма і кока-колу.

Складові для коктейлю «Long Island Ice Tea»:
– 25 мл світлого рому,
– 25 мл текіли,
– 25 мл горілки,
– 25 мл джину,
– 25 мл лікер cointreau,
– 25 мл соку лайма,
– 100 мл кока-коли,
– 1 кружальце лайма,
– лід.

ТОП-10 алкогольних коктейлів
Коктейль Long Island Ice Tea

4. «Cuba Libre» (Вільна Куба) – з’явився випадково завдяки одному американському солдатові, ім’я якого ніхто не знає: в один з барів Гавани зайшли американські солдати, вони були в звільненні та могли собі дозволити випити. Один із солдатів заказав у бармена коктейль з ромом, кока-колою і льодом. Бармен приготував цей коктейль і додав туди шматок лимона. Замовлення збільшилися. Один з солдатів в пік веселощів виголосив «За свободу Куби» (Por Cuba Libre!), відтоді коктейль і носить таку назву.

Складові для коктейлю «Cuba Libre»:
– 40 мл рому,
– 130 мл кока-коли,
– 10 мл соку лайма, одна часточка лайма для прикраси.

ТОП-10 алкогольних коктейлів
Коктейль Cuba Libre

5. «Bloody Mary» (Кривава Мері) – один із найпопулярніших напоїв в світі. Простий у приготуванні. Створив коктейль в XX ст. Фернанд Петіо, який працював барменом в Парижі. Назву напій отримав від англійської королеви Марії I Тюдор, яка жорстоко розправилася зі своїми опонентами і отримала прізвисько Кривава Мері. У той час напій складався з суміші горілки і томатного соку. Коктейль «Криваву Мері» часто пропонують вранці від похмілля. Дуже популярний цей напій в барах, особливо в хеловінську ніч.

Складові для коктейлю «Bloody Mary»:
– 40 мл горілки,
– 10 мл лимонного соку,
– 120 мл томатного соку,
– ворчестерширський соус,
– соус «Табаско»,
– просочена соком селери сіль,
– перець,
– для прикраси – 1 маленький шматочок стебла черешкової селери (за бажанням).

ТОП-10 алкогольних коктейлів
Коктейль Bloody Mary

6. «Pina Colada» – знаменитий карибський коктейль на основі рому, ананасового соку і кокосового молока. Подають з колотим льодом і прикрашають часточкою ананаса і ягодою п’яної вишні. Цей унікальний коктейль вважається офіційним напоєм Пуерто-Ріко. Спочатку коктейль задумувався як свіжий ананасовий сік, який подавали процідженим. З часом до складу стали додавати ром. Рецепт народився в середині XX ст. Є пам’ятна плита на честь коктейлю «Піна Колада» і її творця Рамона Рів’єру.

Складові для коктейлю «Pina Colada»:
– 40 мл світлого рому,
– 50 мл сиропу Cream of Coconut,
– 50 мл ананасового соку,
– 10 мл вершків,
– 1 коктейльна вишня,
– чверть кружальця ананаса – для прикраси.

ТОП-10 алкогольних коктейлів
Коктейль Pina Colada

7. «Daiquiri» був створений гірським інженером з Америки – Дженнингсом Коксом в 1896 р., коли він перебував на Кубі зі своїм колегою Пеглючі, який і запропонував назвати напій ім’ям довколишнього міста – Дайкірі. Існує ще одна версія, в якій американський моряк не знайшов на кораблі нічого крім рому. Він змішав його з цукром і лаймом. Моряк втамував спрагу і назвав своє творіння Дайкірі.
Є й третя історія походження: у бармена на Кубі скінчився джин. Замість нього бармен став подавати ром, щоб якось поліпшити смакові якості, додав лайм і цукор. Тепер існує класичний Дайкірі, полуничний та інші.

Складові для коктейлю «Daiquiri»:
– 30 мл світлого рому,
– 20 мл соку лимона або лайма,
– 10 мл цукрового сиропу,
– 1 кружальце лайма (за бажанням для прикраси).

ТОП-10 алкогольних коктейлів
Коктейль Daiquiri

8. «Blue Lagoon» (Блакитна Лагуна) – освіжний напій насичено блакитного кольору. Дуже простий в приготуванні. Рецепт коктейлю в 1960 році придумав американський бармен Енді Мак Елхон. «Блакитна лагуна» – це термальний курорт в Ісландії, де колись побував Мак Елхон. Колір отриманого коктейлю нагадав йому побачену там красу.

Складові для коктейлю «Blue Lagoon»:
– 40 мл горілки,
– 20 мл лікеру Blue Curasao,
– 1 барна ложка лимонного соку,
– 100 – 150 мл швепсу або спрайта,
– 1 кружальце апельсину – для прикраси.

ТОП-10 алкогольних коктейлів
Коктейль Blue Lagoon

9. «Margarita» – коктейль з дуже багатим і насиченим смаком. Історія коктейлю починається з 1948 року, за деякими даними навіть з 1936 р.

За однією з легенд рецепт коктейлю був придуманий барменом Денні Герреро, який працював в «Rancho La Gloria» і зробив напій спеціально для актриси Марджорі Кінг (в перекладі Маргариті). У Марджорі Кінг була алергія на всі види коктейлів крім текіли, яку вона не любила. Дізнавшись про це бармен змішав 2 частини лікеру Triple Sec, 3 частини текіли Бланко і 1 частину свіжого соку лайма. Бокал для коктейлю він поклав в лимонний сік, а край змочив у сіль.

Складові для коктейлю «Margarita»:
– 50 мл текіли,
– 20 мл лікеру De Kuyper Triple Sec,
– 25 мл соку лайма,
– 1 чайна ложка цукрової пудри,
– для прикраси взяти одне кружальце лайма.

ТОП-10 алкогольних коктейлів
Коктейль Margarita

10. «Cosmopolitan» – яскравий і насичений коктейль світового рівня. За однією з версій коктейль створила Шеріл Кук – дівчина-бармен з міста Південний Берег (Флорида) в 1986 році. Вона побачила, що люди замовляють вермут Мартіні, тільки щоб покрасуватися з класичним келихом в руках. Шеріл вирішила розливати алкогольний напій саме в такі келихи. Але деякі знавці коктейлів стверджують, що цей коктейль був вже відомий в 70-х роках минулого століття.

Складові для коктейлю «Cosmopolitan»:
– 30 мл горілки Finlandia Redberry,
– 20 мл лікеру Cointreau,
– 20 мл соку журавлини,
– 10 мл соку лайма.

ТОП-10 алкогольних коктейлів
Коктейль Cosmopolitan

Залишити відповідь