Категорії
Різне

Топ-15 унікальних винаходів українців

Українці – одна з інтелектуальніших і скромних націй світу. Протягом історії саме українські вчені неодноразово шокували своїх іноземних колег новими винаходами і цей перелік винаходів тому доказ.

Топ-15 унікальних винаходів українців
Їстівна упаковка

1. Їстівна упаковка. Харків’янин Сергій Тимчук допоміг вирішити проблему утилізації пакувальних матеріалів, над якою працювали багато вчених світового співтовариства. Сергій Тимчук п’ятнадцять років свого життя присвятив розробці плівки для продуктів, основним компонентом якої став кукурудзяний крохмаль. Ця складова продуктової плівки екологічно чиста і дозволяє продовжити термін зберігання продуктів. Таку продуктову упаковку можна їсти, смакових якостей вона не має, але навіть якщо ви викинете плівку, то за кілька тижнів вона самоутилізується. Тимчук каже, що якщо на хліб одягнути таку їстівну плівку, то він буде свіжим 4 тижні.

Топ-15 унікальних винаходів українців
Вітряк на балконі

2. Вітрогенератор на балконі. Унікальний прилад винайшов Олексій Оніпко. Вітрогенератор може почати роботу навіть при швидкості вітру менше 1 м/с, тоді як іншим подібним пристроям потрібно 2,5 – 3 м/с. Агрегат прекрасно підходить для українського клімату. Вітряк можна поставити на балконі і економити на електроенергії. Ця розробка отримала нагороду Зелений Оскар. Винахід вже замовило кілька зарубіжних компаній. Вартість українського вітряка в порівнянні з традиційними в три рази менша.

Топ-15 унікальних винаходів українців
Теплі жалюзі

3. Теплі жалюзі. Дмитро Чулков винайшов спеціальні жалюзі, які навіть у найлютіші морози завдяки сонячній енергії підтримують температуру в квартирі 22-24 градуси. Жалюзі отримують енергію від сонця і перетворюють її в теплову. Жалюзей, встановлених на вікні однієї кімнати і на заскленому балконі, достатньо для обігріву двокімнатної квартири.

Топ-15 унікальних винаходів українців
Приборкувач ураганів

4. Приборкувач ураганів. Вчений з Рівного Віктор Бернацький винайшов диво-пристрій, який може протистояти урагану. Приборкувач ураганів Бернацького зменшує енергію урагану, змушуючи потужний вихор зничтожити самого себе. Пристрій Бернацького вловлює потоки сильного вітру і зменшує силу вітру шляхом протидії зустрічним потокам повітря. Бернацький за свій винахід вже отримав нагороду Європейської науково-промислової палати.

Зовні приборкувач ураганів нагадує циліндр, всередині якого є система вентиляторів. Пристрій приводить в дію сама стихія, яку він і гасить. Чим більшим є порив вітру, тим ефективніше працюють вентилятори, зменшуючи силу вітру. Особливих матеріалів новий пристрій не потребує: його можна зробити з металу чи пластмаси. Є у автора вже стаціонарні і пересувні «приборкувачі ураганів».

Щоб погасити потужну бурю, необхідно мати кілька сотень подібних конструкцій, кожна з яких коштуватиме майже тисячу доларів. Але це копійки в порівнянні з масштабними збитками, які приносить нищівна стихія щороку.

Топ-15 унікальних винаходів українців
Droid Translator, DROTR

5. Додаток для VOIP телефонії Droid Translator, DROTR. Droid Translator – аналог вже популярних Skype і Viber. Додаток автоматично перекладає голос і текстове повідомлення співрозмовника на чотирнадцять мов світу. Творцем першого в світі додатку з функцією синхронного автоматичного перекладу є 35-річний Олександр Коновалов.

Топ-15 унікальних винаходів українців
Еко-автомобіль «Хаді – 34»

6. Енергоефективний автомобіль «Хаді – 34». Студенти Харківського національного автомобільно-дорожнього університету у 2010 році створили економічний автомобіль «Хаді – 34». Це перший виготовлений в Україні автомобіль з несучим кузовом типу монокок, виконаним з композиту, що підтверджено відповідним патентом. У 2011 році встановлено рекорд України – енергоефективний автомобіль «Хаді – 34» проїхав 575 кілометрів, використавши всього один літр палива, що менше 2 грамів на один кілометр.

Топ-15 унікальних винаходів українців
Суперкліматрон

7. Суперкліматрон. Україна може стати батьківщиною нового дива світу – продуктового рятувальника планети. Розробники фонду Новотех назвали пристрій «Суперкліматрон», який представляє собою багаторівневу теплицю. Яйцеподібна форма будови висотою 100 метрів і площею менше 2-х га здатна цілий рік забезпечувати населення свіжим урожаєм в обсягах, які могли б дати 100 га орної землі. Варто також відзначити, що в цій теплиці урожай буде перебувати під суворим контролем, захищений від паразитів і негоди. Ще один важливий плюс конструкції – її мобільність. Будову легко демонтувати і переобладнати під офіс або готель, що істотно розширює список компаній, які зацікавилися Суперкліматроном, від продуктових виробників до фармацевтичних компаній і сфери послуг.

Топ-15 унікальних винаходів українців
Рукавичка «Enable talk»

8. Рукавичка «Enable talk», яка говорить. Чотири українських студенти з Комп’ютерної академії США створили розумні рукавички, які перетворюють рух рук в текст і голос. Рукавички оснащені 15 сенсорними датчиками, які відстежують положення рук і передають дані на мобільні пристрої. Далі спеціальна програма перетворює жести в слова і пропозиції. Винахід допомагає німим людям знайти спільну мову з тими, хто не знає мови жестів. Вартість українського пристрою становить 75 доларів. Розробка «Enable talk» здобула перемогу на міжнародному конкурсі студентських технологій Imagine Cup в 2012 в Сіднеї. Журнал Тайм вніс її до списку кращих винаходів 2012 року.

Топ-15 унікальних винаходів українців
Костюм супермена

9. Костюм супермена. Український студент Антон Головаченко в 2013 році на міжнародних змаганнях молодих вчених виграв золото. Студент Головаченко здобув перемогу завдяки своєму роботизованому костюму супермена. Такий екзоскелет збільшує фізичну силу людини за допомогою керованої механіки. Пристрій може допомогти в першу чергу людям з обмеженнями руху.

Топ-15 унікальних винаходів українців
«Біопромінь»

10. Безкровний аналіз крові. Кандидат медичних наук Анатолій Малихін спочатку 90-х вивчав проблему залежності між біохімічними показниками і формулою крові. В середині 2-хтисячних вчений створив унікальний апарат «Біопромінь». Завдяки пристрою «Біопромінь» за один раз можна дослідити більше 100 показників крові, серед яких і швидкість осідання еритроцитів, загальний білок, лімфоцити. Аналіз займає всього п’ять хвилин. Актуальний і важливий винахід, незважаючи на українське походження, в Україні не має майбутнього, тому що ціна апарату сягає 20 тисяч доларів. Таке «задоволення» дозволяють собі клініки тільки в розвинених країнах. «Біопромінь» харківського вченого використовують в Китаї, Об’єднаних Арабських Еміратах, Чехії, США та Білорусії.

Топ-15 унікальних винаходів українців
Гідроструменевий скальпель

11. Гідроструменевий скальпель. Вчені Національного авіаційного університету і Аерокосмічного інституту впровадили в практику розробку під назвою гідроструменевий скальпель, завдяки чому з’явилася можливість проводити операції з видалення злоякісної пухлини без пошкодження судинної системи. Струменева технологія була успішно протестована на тваринах. Тепер при мінімальних крововтратах людину можна оперувати зручним і надійним струменевим скальпелем багаторазового використання, аналогів якому немає в світі.

Гідроструменевий скальпель вже використовують хірурги Київської лікарні № 1. Зовні медичний прилад схожий на бормашину стоматолога. І саме через незначну травматичність під час оперативних втручань, зменшений і період післяопераційної реабілітації пацієнтів.

Топ-15 унікальних винаходів українців
Годинник-глюкометр Бобонича

12. Неінвазивний глюкометр для діабетиків. Вчений із Закарпаття Петро Бобонич винайшов перший ручний глюкометр, завдяки якому в будь-який момент можна дізнатися рівень цукру в крові. Винахід завбільшки з мобільний телефон, складається з пластмасової кліпси зі світлоприймачами і діодами, які підключені до мультиметру (прилад для електронних вимірювань). Кліпсу глюкометра потрібно прикріпити до вуха чи пальця. Через кровоносні судини від світлодіода до фотоприймача проходить інфрачервоний промінь, який подає відомості про рівень глюкози в крові на монітор апарата.

Топ-15 унікальних винаходів українців
Навігатор для незрячих Чубіна

13. Навігатор для незрячих. Молодий одесит Борис Чубін, коли йому було лише 13 років, створив годинник-навігатор для незрячих і слабозорих людей. Наручний годинник-навігатор обладнаний вбудованим комп’ютером і голосовим управлінням. Він виконує стандартні команди: включення-виключення, складання маршруту, виклик екстрених служб.

Топ-15 унікальних винаходів українців
3D сканування особи

14. 3D-сканування особи. Співробітникам інституту кібернетики ім. Глушкова вдалося запатентувати 3-D сканер особи. В українському варіанті під час сканування вибудовується 3-х вимірна модель особи. Ідентифікація особистості здійснюється через співставлення лицьового рельєфу з 3-D моделями, завантаженими в базу даних. Ключовим моментом цієї розробки є більш точне сканування – використання рельєфу особи, а не плоского зображення. До речі, патент на цей винахід вже придбала компанія Google.

Топ-15 унікальних винаходів українців
Капсула, яка врятує пасажирів під час аварії літака

15. Капсула, яка рятує пасажирів під час аварії літака. Інженер Володимир Миколайович Татаренко розробив капсулу, яка відділяється від літака за лічені секунди, що дозволяє врятувати пасажирів. За задумом винахідника, салони літаків слід обладнати подібною спеціальною капсулою для пасажирів.

Система роботи капсули досить проста – спочатку з літака виштовхується маленький парашут, який витягує великий парашут, а той вже витягує саму капсулу. Весь процес відбувається протягом 2-3 секунд.

Капсула летить зі швидкістю 8–9 м/с. В конструкції передбачено датчик, який визначає відстань до землі. Коли відстань скорочується, включаються порохові двигуни, які гальмують контейнер, і в результаті приземлення відбувається з нульовою швидкістю.

Володимир Татаренко зробив патент на свій винахід і не збирається зупинятися на досягнутому, буде і надалі вдосконалювати капсулу і намагатися впровадити її в масове виробництво.

Топ-15 унікальних винаходів українців
Капсула літака, приземлення

Так, є складнощі з впровадженням всіх цих пристроїв у життя – потрібні фінанси, але, звичайно ж, в майбутньому всім цим винаходам знайдуть застосування.

Залишити відповідь