ТОП-3 українські новинки

Автомобіль на стисненому повітрі

Часом ми звикли, що оригінальні новинки техніки спочатку з’являються за кордоном, однак винаходи, про які йдеться нижче, придумали в Харкові, і вони будуть цікавими не тільки для місцевих, але і представникам світової науки.

Автомобіль, що працює на повітрі. 48-річний харків’янин Олег Збарський створив автомобіль, який працює на стисненому повітрі. Винахідник ще в 2009 році переобладнав свої старенькі «Жигулі» і тепер авто їздить на стислому повітрі. Відповідно, замість вуглекислого газу вивільняється кисень.

Еко-автомобіль Збарського їздить зі швидкістю 40 км за годину, не виробляє шкідливих викидів в атмосферу, є економічною і практичною. Єдиний недолік – громіздкі балони з повітрям, які доводиться тягати з собою, що дозволяє подолати не більше 10 кілометрів. І хоча подібну технологію поки ще не використовують в масовому виробництві, досвід харків’янина є корисним в світовому автопромі.

ТОП-3 українські новинки
Поліетилен для упаковки

Їстівний поліетилен. Сергій Тимчук винайшов їстівний аналог поліетилену. Основним матеріалом є кукурудзяний крохмаль, що і екологічно чисто, і дозволить продовжити термін зберігання продуктів.

Не знімаючи подібну обгортку, продукти можна їсти. Смакових якостей подібне пакування не має. Якщо ж ви все-таки викинете плівку, то через кілька тижнів від неї не залишиться і сліду. Таким чином можна вирішити одну з найгостріших екологічних проблем людства зі сміттям.

ТОП-3 українські новинки
Апарат «Біопромінь» (АМП) – неінвазивний аналізатор крові більш ніж за 130 показниками

Безкровний аналіз крові. Харківський вчений Анатолій Малихін (доктор медичних наук) спільно з ТОВ НПК «Біопромінь» створили прилад, за допомогою якого можна зробити аналіз крові без єдиного розрізу. П’ять датчиків приладу прикріплюються на певні ділянки тіла людини, після чого на екран комп’ютера виводиться 131 показник здоров’я. Результати аналізу без забору крові апарат видає протягом 180–720 секунд. Похибка не перевищує 2%, як і у звичайному аналізі крові. Таким чином можна виключити хвороби, якими є ризик інфікуватися під час маніпуляцій. Аналізатор, який не має аналогів у світі і схожий на компактну діагностичну лабораторію, можна використовувати в приміщенні і польових умовах.

Діагностичний прилад вже працює в Китаї, Саудівській Аравії, Німеччини, Єгипті та Мексиці. Успішно використовується в деяких приватних клініках Києва, Харкова, Черкасах та Вінниці, а також в окремих санаторіях. Медичні портативні аналізатори «Біопромінь» розробники безкоштовно передають для лікування захисників України на Сході та в деякі медзаклади. У липні 2018 року прилади були передані Першому добровільному мобільному госпіталю імені Миколи Пирогова.