Категорії
Культивовані Природа Рослини

Торочкуваті тюльпани

Торочкуваті тюльпани (Fringed Tulips) – вид цибулинних, пелюстки квіток яких по краях прикрашені голчастою бахромою, що нагадує іній. Бахрома з жорсткими у вигляді голочок виростами стирчить в різні напрямки.

Для торочкуватих тюльпанів характерним є міцне стебло і досить потужна листова система. Бутони цих квітів високі, у вигляді келихів.

Рід торочкуватих тюльпанів найбільш різноманітний. Всі вони є гібридами різних класів тюльпанів, тому відрізняються висотою, формою і розмірами квітки. Цвітуть протягом усього травня, деякі на початку місяця, інші в кінці.

Забарвлення квіток найрізноманітніше, присутня практично вся колірна палітра. Немає тільки чорних торочкуватих тюльпанів, зате фіолетових більше, ніж в інших групах. Є одноколірні і двоколірні сорти, з облямівкою і бахромою близького відтінку або контрастного.

Ці квіти бажані на будь-якій садовій ділянці. При висадці торочкуватим тюльпанам виділяють місця уздовж садових доріжок, на клумбах, в оздобленні кам’яних споруд або огорож, в тандемі з зеленими рослинами.

Основне місце для торочкуватих тюльпанів в дизайні саду – перший план на клумбах і в міксбортерах. Добре вони будуть виглядати також на тлі кам’яних стін або живих зелених огорож.

Краще садити їх в легкодоступних для гостей місцях – майже ніхто не залишиться байдужим до такої краси.

Найпопулярніші торочкуваті тюльпани:

Торочкуваті тюльпани
Торочкуваті тюльпани New Look – багаторічна трав’яниста рослина, довжина стебла досягає 60 см, квітконіжка насичено-зелена, однотонна, пелюстки квітки білі від центру і рожеві ближче до країв, бахрома сніжно-біла, цвітіння – квітень-травень.
Торочкуваті тюльпани
Торочкуваті тюльпани Hamilton (виведений в 1974 році) – один з найпривабливіших пізніх сортів, з химерними краями і чіткими текстурами, квітка витонченої подовженої форми з бахромою, забарвлення насичено-жовте, квітконіжка міцна, період цвітіння – кінець весни, висота рослини – 55-65 см.
Торочкуваті тюльпани
Торочкуваті тюльпани Gorilla – один з найкращих пізніх сортів, висота рослини – 55-60 см, квітка насиченого рожевого кольору з фіолетово-бордовим відливом і голчастою бахромою, квітконіжка міцна, період цвітіння – кінець весни.
Торочкуваті тюльпани
Торочкуваті тюльпани Fringed Elegance ростуть до 70 см в довжину, пелюстки пофарбовані в блідо жовтий колір, квітка має форму бокала.
Торочкуваті тюльпани
Торочкуваті тюльпани Fancy Frills – висота рослини може досягати 55 см, ніжно-рожеві келихоподібної форми бутони (висота бутона – 8 см, діаметр – 6 см), обрамлені ажурною, густою торочкою і наповнені тонкими пахощами, початок цвітіння – кінець травня, краще росте на сонячних ділянках.
Торочкуваті тюльпани
Торочкуваті тюльпани Davenport – рослина в висоту більше 80 см, основний колір пелюсток – яскраво червоний, край облямівки і бахроми – жовтий.
Торочкуваті тюльпани
Торочкуваті тюльпани Cuban Night – висота рослини близько 55 см, квітка насиченого фіолетово-бордового кольору з голчастою бахромою, квітконіжка міцна (витримує весняну негоду), сорт придатний для березневої і пізнішої вигонки, період цвітіння – кінець весни.
Торочкуваті тюльпани
Торочкуватий тюльпан Crispy Gold – елегантна квітка з великим жовтим бутоном, по краях якого знаходиться голчаста бахрома такого ж кольору, рослина міцна, висотою до 50 см, цвітіння відбувається в травні, висота рослини – 30-50 см.
Торочкуваті тюльпани
Торочкуваті тюльпани Canasta – висота рослин понад 70 см, форма квіток у вигляді бокала, пелюстки загострені, добре переносять холоди і морози, розкриття бутонів відбувається до кінця травня.
Торочкуваті тюльпани
Торочкуваті тюльпани Blue Heron – головка квітки має форму лілії, довжина рослини – до 60 см і вище, кольоровий відтінок пелюстки блакитний і бузковий.
Торочкуваті тюльпани
Торочкуваті тюльпани Laverock – елегантний сорт з відігнутими пелюстками насичено-жовтим забарвленням і красивою в’яззю подовженої бахроми, форма – подовжений келих (висота бутона – до 9 см, діаметр – до 6 см), висота рослини – до 55 см, терміни цвітіння – кінець травня.

Залишити відповідь