Toyota Mirai

Японський автомобільний гігант Toyota почав серійне виробництво першого в світі автомобіля з водневим двигуном.

Новий седан «Mirai» працює тільки на водні, а замість шкідливих вихлопів виробляє чисту воду. За словами конструкторів, однієї заправки вистачить на 650 км шляху.

Ціна новинки в Японії складе близько $ 60 тис. При цьому уряд країни оголосив, що всі покупці екологічних седанів отримають від держави субсидії в розмірі $ 17 тис.

На повному баку седан може проїхати близько 650 км, а вартість заправки бака в розрахунку на 1 км становить всього $ 0,1.

Toyota Mirai
Єдиним виділенням в результаті роботи водневого двигуна є синтезована вода, яка зливається прямо на проїжджу частину при натисканні кнопки на панелі приладів. Ключовою особливістю Mirai є те, що це гібридний автомобіль, в якому водневий двигун використовується для вироблення електроенергії, для електромоторів і зарядки нікель-металгідридної батареї, яка використовується для руху в момент затримки між запуском і початком вироблення енергії в водневій установці. Зокрема застосовано рекуперативне гальмування, що дозволяє виробляти електроенергію при уповільненні або в русі зі схилу.

Енергія в унікальному двигуні автомобіля виробляється за рахунок реакції окислення водню всередині електрохімічного генератора. Потужність електромотора складає 136 кінських сил.

Найближчим часом на ринок водневих автомобілів планує вийти і Honda. Компанія починає продажі моделі FCV в 2016 році.

Сумарна ємність двох водневих баків у Mirai становить 5 кілограмів палива, з метою безпеки при виникненні надлишкового тиску передбачена система аварійного стравлювання водню.

Величезні повітрозабірники в передньому бампері – зовсім не данина моді чи свідоцтво спортивних амбіцій, це цілком функціональний елемент, оскільки принцип дії силової установки заснований на змішуванні водню з баків з киснем з атмосферного повітря.

Toyota Mirai
Крім питань екології, кінцевого споживача хвилює вартість експлуатації – зокрема, зараз ціна одного кілограма водню становить 8 доларів для Японії і 9,5 євро – в Німеччині. А з урахуванням того, що реальна витрата палива у Mirai в півтора рази вище заявленої, це питання стає ще більш актуальним.

Як пояснюють коментатори, це не тільки смерть нафтової ери, а й кінець енергетики в тому вигляді, в якій ми її знаємо – тепер і будинки будуть обладнуватися автономними генераторами на водневому паливі.

Toyota Mirai поки що не може конкурувати в простоті обслуговування, практичності і вартості з традиційними моделями, але максимально близько наближається до цієї мети. Але Toyota Mirai – це вже не виставковий прототип, а автомобіль, який цілком придатний для повсякденної експлуатації, але тільки в певних регіонах (де вже є спеціалізовані заправки) і при активній державній програмі субсидування екологічно чистого транспорту.

Залишити відповідь