Трамвайчики Будапешту

Трамвайчики Будапешту
В перші роки існування трамвай Будапешта не мав номерів - для позначення використовувалися кольорові кола (червоне, зелене, синє або чорне), а також знаки (червоний диск з вертикальною білою смугою або хрестом, білий диск із зеленою восьмикінечною зіркою тощо).

Трамвайні лінії Будапешта є найбільш завантаженими у світі. І тільки в Будапешті можна побачити найдовші у світі трамваї. Інтервал руху будапештських трамваїв в середньому не перевищує 10 хвилин, а в годину пік трамваї від зупинки відходять буквально щохвилини.

Першу залізницю вулицею в Будапешті відкрили 30 червня 1866, а перший електротрамвай з’явився тут в 1887 році.

На більшості ліній Будапешта використовуються трамваї угорського виробництва Ganz KCSV7 1967 – 1978 років випуску. Ці трамваї можна побачити і в старих фотоальбомах Будапешта. Ця модель після модернізації і сьогодні є в досить непоганому стані.

Трамвайчики Будапешту
Зубчастий трамвай в Будапешті

Саме ця модель трамваїв їздить сьогодні вздовж Дунаю по обидві його сторони. Щоб в трамвай було зручніше входити, на зупинках є підйом. Старі трамваї Ganz мають 2 високі сходинки і користуватися ними не дуже зручно. Квитки на трамвай купують заздалегідь, у вагоні їх треба компостувати – на лініях працюють контролери.

Перші состави низько-підлогового і безшумного трамваю Siemens Combino Supra були доставлені в Будапешт в 2006 році, але в 2007 р. вже 40 новеньких составів їздили вулицями міста.

Трамвайчики Будапешту
Найдовший трамвай в світі – 56 метрів (Будапешт)
Трамвайчики Будапешту
Трамвай Siemens Combino Supra NF12B № 2024 (Будапешт)

Рекордна Будапештська комплектація пасажирських трамваїв – це довжина составу 54 метри, вісім дверей і шість секцій. Такі трамваї здатні перевозити до 20 тис. пасажирів за годину – це майже як метро. Але будівництво такого трамвая в рази дешевше метрополітену. На дорозі вздовж рейок для захисту трамвайних шляхів від автомобілів збудовані невеличкі бетонні відбійники.

Також в Угорщині в Будапешті можна побачити справжній футуристичний трамвай часу: 30000 LED-лампочок перетворили звичайний трамвай Будапешта на справжню «машину часу».

Трамвайчики Будапешту
Нічними вулицями Будапешту

Коли трамвай часу швидко мчить вечірніми вулицями, то зникають його риси і залишається тільки світло. Це справжня вечірня магія.

Насправді, цю таку дивину створює фотоапарат з довгою витримкою. Проте хіба вам не хочеться прогулятися Будапештом в трамвайчику?

Трамвайчики Будапешту
Fenyvillamos – різдвяний трамвай на вулицях Будапешта.
Трамвайчики Будапешту
Святковий транспорт Будапешта
Трамвайчики Будапешту
Сьогодні це одна з найбільших в світі трамвайних залізниць з протяжністю 157 км.
Трамвайчики Будапешту
Першу кінну трамвайну лінію в Будапешті було відкрито 30 липня 1866 року, між Уйпешт-Варошкапу і площею Кальвіна (через проспект Ваци).
Трамвайчики Будапешту
Трамвайна мережа Будапешта
Трамвайчики Будапешту
Трамвайна мережа Будапешта є під наглядом спеціального центру при місцевому муніципалітеті.
Трамвайчики Будапешту
В 1887 році було введено в експлуатацію парову приміську залізничну лінія від Козвагогіда до Сороксара, Приблизно тоді Мур Балаж запропонував побудувати в Будапешті нову електричну трамвайну систему.

У межах Будапешта на Дунаї розташовано сім островів: Обуда (він же Острів-верф, угор. Хайодьярі-Сігет), Маргіт і Чепель (частина району XXI), Палотаі (насправді – півострів), Непсігет, Харош-Сігет та Мольнар-Сігет є частиною районів III і XIII. Тому у Будапешті, як і в будь-якому іншому туристичному місті, що стоїть на річці, до послуг туристів і місцевих жителів пропонується безліч варіантів річкових прогулянок по Дунаю. Покататися на річковому трамвайчику, що належить до мережі громадського транспорту Будапешта за ціною квитка на громадський транспорт, можливо лише в будні дні. Річковий трамвайчик рухається зигзагом від одного берега до іншого. Інтервал проходження від 20-40 хвилин.

Трамвайчики Будапешту
Прогулянки на річковому трамваї по Дунаю

Залишити коментар