Транзистор на основі синапсів мозку

Самонавчальний транзистор на основі синапсів мозку
Транзистор на основі синапсів

Людський мозок – дуже складний механізм, повністю імітувати роботу якого вченим досі не вдалося. Але вчені з Гарвардської школи інженерних і прикладних наук трохи наблизилися до вирішення даного завдання. Вони створили новий тип транзисторів, які можуть імітувати синапси мозку.

Синапс – місце з’єднання між двома нейронами в людському мозку. Кожен нейрон утворює собою єдину паралельну систему, здатну адаптуватися до стимуляції, шляхом посилення і ослаблення зв’язків, і таким чином навчатися. Завдяки здатності нейронів до навчання, мозок людини вміє виконувати різні обчислювальні процеси. Новий вид транзисторів модулює потік інформації в ланцюзі і фізично адаптується до сигналів, що змінюються, повідомляє extremetech.com.

Сам транзистор складається з напівпровідника з нікелату самарію, затиснутого між двома платиновими електродами, під’єднаними до невеликого резервуару іонної рідини. Тимчасові затримки між сигналами, що проходять, перетворюються тут у прикладену до іонної рідини напругу, яка або посилає іони до напівпровідника, або забирає їх звідти, змінюючи таким чином пам’ять всього транзистора.

Транзистор реагує на частоту сигналів, що проходять через нього. При високій частоті він легше пропускає ці сигнали, при низькій – блокує. Якщо створити систему з мільйонів нейронів, то основне споживання енергії доведеться на ті, які найчастіше задіяні в роботі, інші ж будуть задовольнятися тільки «фоновою» енергією очікування.

Однією з основних цілей створення синоптичних транзисторів було бажання створити основу для енергоефективної електроніки. Із стрімким розвитком електронної обчислювальної техніки збільшується і її енергоспоживання.

За рахунок своєї здатності до навчання новий винахід покликаний значно знизити кількість необхідної енергії для обчислень.

Можливо, в майбутньому такі транзистори можна буде застосовувати для створення штучного інтелекту з великою кількістю нейронів. Але самі розробники поки намагаються не обговорювати цю тему, а концентруються на більш практичному завданню – створення нових електронних приладів і нових матеріалів з нестандартними властивостями.

Залишити коментар