Категорії
Культивовані Лікарські рослини Плодові та ягідні Природа

Трохи про банани

Банан – товстошкіра, багатонасінна довга ягода, у стиглому стані має приємний солодкий смак і м`яку консистенцію. За зовнішнім виглядом розрізняють жовті, зелені, червоні види плодів.

1) Частка бананів серед вирощуваних людиною культур займає 4-е місце, поступаючись рису, пшениці й кукурудзі.

2) Банан – постачальник енергії, мають високий рівень цукру і необхідні поживні речовини, що майже миттєво забезпечує енергію, проте потрібно уникати надмірного споживання бананів, тобто їсти їх в помірних кількостях.

3) Банан є джерелом вільного натрію, жирів і холестерину, хоч банан покращує травлення, однак не перестарайтеся.

4) Банани містять клітковину і залежно від стиглості можуть допомогти організму полегшити запор.

5) В бананах є іони калію, що позитивно впливає на роботу серцево-судинної системи, покращує роботу мозку, зменшить схильність до інсульту, гіпертонії.

6) Регулярне вживання бананів допомагає організму за рахунок вмісту серотоніну зберігати гарний настрій протягом дня, зменшити стресове навантаження і реакцію дратівливості.

7) Вміст антиоксидантів лютеїну і зеаксантину уповільнить процеси старіння.

8) Вміст в банані хрому, фтору, марганцю, цинку і значної кількості міді захистить волосся від сивини, запобігає процесам пігментації шкіри.

9) Покращує стан волосяного покриву голови – при щоденному вживанні бананів волосся стане більш шовковистим і блискучим, не буде ламкими.

10) Банан багатий вітамінами С і групи В, тому захистить організм від авітамінозів, покращить роботу кишечника.

Залишити відповідь