Трохи про наноскопічні голограми

Трохи про наноскопічні голограми
Про наноскопічні голограми

Наукові співробітники Університету Пердью, що в США, під керівництвом професора електротехніки та обчислювальної техніки Олександра Кілдишева оголосили, що розробили метаповерхню, покриту тисячами наноскопічних антен, завдяки яким можна створювати дуже маленькі голограми.

Для установки V-образних антен використовується дуже тонка золота фольга. Вчені вважають, що подібну технологію цілком можна буде використовувати для створення нового покоління оптичних перемикачів, які в свою чергу можна буде використовувати при створенні оптичних комп’ютерів або в розробці фотонних інтегральних схем.

Прийде час і таку метаповерхню можна буде використовувати при створенні більш високотехнологічних сенсорів, дисплеїв з високою роздільною здатністю, а також пристроїв, що займаються обробкою інформації. Розробка вчених з Університету Пердью за допомогою лазерних променів створює голограми, відображення яких на себе беруть наноскопічні антени.

Портал Science Blog пише, що розмір таких голограм становить всього 10 мікрон, а найдрібніші її частини при цьому відображаються в розмірі 1 мікрометра. Деталі про нову технологію були опубліковані в науковому журналі Nature Communications.

Залишити коментар