Трохи про наноскопічні голограми

Трохи про наноскопічні голограми
Про наноскопічні голограми

Наукові співробітники Університету Пердью (США) під керівництвом професора електротехніки та обчислювальної техніки Олександра Кілдишева оголосили, що розробили метаповерхню, покриту тисячами наноскопічних антен, завдяки чому можна створювати дуже маленькі голограми.

Для установки V-образних антен використовується дуже тонка золота фольга. Вчені вважають, що подібну технологію цілком можна буде використовувати для створення нового покоління оптичних перемикачів, які в свою чергу можна буде використовувати при створенні оптичних комп’ютерів або в розробці фотонних інтегральних схем.

Прийде час і таку метаповерхню можна буде використовувати при створенні більш високотехнологічних сенсорів, дисплеїв з високою роздільною здатністю, а також пристроїв, що займаються обробкою інформації. Розробка вчених з Університету Пердью за допомогою лазерних променів створює голограми, відображення яких на себе беруть наноскопічні антени.

Портал Science Blog пише, що розмір таких голограм становить всього 10 мікрон, а найдрібніші її частини при цьому відображаються в розмірі 1 мікрометра. Деталі про нову технологію були опубліковані в науковому журналі Nature Communications.

Залишити коментар