Цекропія (Hyalophora Cecropia)

Цекропія (Hyalophora Cecropia)
Cecropia від імені грецького царя Кекропа

Павиноочка цекропія (Hyalophora Cecropia) – найбільший метелик в Північній Америці і один з найбільш яскраво розфарбованих у світі. Належить до сімейства Saturniidae (Сатурнієві). Комах відносять до гігантських шовкових нічних метеликів. Розмах крил самиці метелика Hyalophora Cecropia досягає шести дюймів (160 мм). Палітра відтінків мешканки лісів і садів безпосередньо залежить від температури повітря, при якій розвивалися їх личинки.

Цекропія (Hyalophora Cecropia)
Гусінь метелика Cecropia

Личинки метеликів цекропії найбільш часто зустрічаються на кленах, вишні, березах і на багатьох інших деревах. Як і всі члени сім’ї гігантського шовкопряда, метелики нічної дорослої цекропії призначені тільки для відтворення – не вистачає функціональної травної системи. Таким чином, живуть вони не більше двох тижнів. Щоб знайти собі пару, самиця метелика Hyalophora Cecropia випромінює феромони.

Цекропія (Hyalophora Cecropia)
Жіноча лялечка Цекропії
Цекропія (Hyalophora Cecropia)
Метелик Hyalophora Cecropia

Чутливі вусики самця відчувають самицю на відстані до милі, хоча літати у пошуках кохання він може на відстань до 7 миль. Парування починається в ранні ранкові години і триває до вечора. Самиця відкладає до ста яєць, з яких вилуплюються крихітні чорні гусениці цекропії.

Цекропія (Hyalophora Cecropia)
Метелики Цекропії
Цекропія (Hyalophora Cecropia)
Спарювання метеликів Цекропії
Цекропія (Hyalophora Cecropia)
Яйця Цекропії

Личинка метелика Hyalophora Cecropia живиться від багатьох поширених чагарників і дерев (клен, береза, яблуня). По всьому тілу гусениці з горбків (невеликих виступів) ростуть маленькі чорні волоски, які на ранніх стадіях жовто-зелені. Під час зростання забарвлення личинки змінюється від зеленого до блакитно-зеленого, а горбки, залежно від місця розташування на тілі, стають синіми, жовтими або помаранчевими, в той час як чорні волосинки вона зрештою втрачає.

Цекропія (Hyalophora Cecropia)
Цекропія
Цекропія (Hyalophora Cecropia)
Цекропія (самець)

Восени гусениця досягає зрілості (має довжину від 4 до 4,5 дюймів), робить великі кокони на деревах або дерев’яних конструкціях, з яких на початку літа, у перші два теплих тижні, перетворюється на дорослу особину.

Метелик цекропія Hyalophora uninvoltine відтворює тільки одне покоління за рік.

Зовнішнє диференціювання між статями очевидне – відмінність полягає в перистих антенах, самці мають великі пухнасті антени, самиці маленькі, менш густі, також у самиць великий, більш округлий живіт.

Цекропія (Hyalophora Cecropia)
Цекропія (Hyalophora Cecropia)

Паразитами Hyalophora Cecropia є деякі види ос і мух, які відкладають яйця в молоду гусеницю. Потім яйця вилуплюються в личинки, які споживають внутрішні органи і м’язи гусениці Hyalophora Cecropia. Як тільки паразитоїд достатньо виростає, він стимулює гусеницю заляльковуватися, личинки паразита також заляльковуються, убиваючи лялечку метелика Cecropia. Також лялечкою метелика цекропії живиться білка.

Обрізка дерев і зовнішнє освітлення в нічний час негативно впливають на відтворення метелика цекропії.

Цекропія (Hyalophora Cecropia)
Народження метелика Cecropia
Цекропія (Hyalophora Cecropia)
Метелик Цекропія (Hyalophora Cecropia)

Відомо, що у серпні 2012 року гусениця Hyalophora Cecropia через відвантаження чагарників кизилу випадково була імпортована з Онтаріо в Санкт Джон Ньюфаундленд. Протягом 48 годин після прибуття гусениця обертається в кокон. Зимувала вона в Сент-Джонсі в федеральному Міністерстві сільського господарства і продовольства науково-дослідного центра, куди була переведена власником компанії-імпортера.

29 травня 2013 метелик з ім’ям Джорджина вийшла зі свого кокону. Новонароджена самиця в основному була чорного і червоного кольору, розмах крил приблизно 20 см. Дослідники зберегли її для подальшого вивчення, хоча для метеликів Cecropia це не є рідною провінцією.

Залишити коментар