Цікаві факти про кішок

Якщо ви любите кішок і хочете більше дізнатися про цих чудових компаньйонів людини, саме для вас зібрані цікаві факти про кішок, деякі з яких порадують вас, інші навіть здивують.

1. Вуха кішок складаються з 32-х м’язів, причому дванадцятьма вони користуються регулярно. Коти можуть повертати свої вуха практично на 180 градусів, тому будьте обережні, розповідаючи при них секрети.

2. У кішок в 14 разів більш розвинений нюх, ніж у людей. Тому якщо ви забули ковбасу в сумці, яка до того ж надійно загорнута в поліетиленовий пакетик, не сумнівайтеся, котик знайде її.

3. Середня тривалість життя домашнього кота – 15 років. Якщо коту три роки, то це відповідає двадцятирічному віку людини. Якщо коту 8 років – то це 40 людських років, а якщо домашньому улюбленцю 15 – то це наших 70 років.

4. Коти для своєї життєдіяльності вимагають майже в десять разів більшу територію, ніж кішки.

5. Для повноцінного існування раціон кішки повинен складатися з м’яса – саме в ньому міститься найважливіша для котів амінокислота (аргінін).

6. Коти вважають за краще теплу або їжу кімнатної температури, а не холодну чи гарячу.

7. Деякі люди лікують своїх улюбленців людськими ліками. Цікавий факт, що кішки можуть смертельно отруїтися звичайною таблеткою аспірину.

8. А чи знаєте ви, скільки разів за хвилину б’ється серце у кішки? – це близько 140 ударів. Для порівняння, у людей нормою вважають пульс в межах 60- 80 ударів за хвилину.

9. Всі знають, що за відбитками пальців можна ідентифікувати людину, це саме стосується і відбитка носа у кішки.

10. Кішки здатні чути звуки, що передаються на частоті 60 кГц. Щоб зрозуміти це – собаки чують на частоті 40 кГц, а людина – 20 кГц. Навіть найтонший шерех миші, який нам здається беззвучним, дуже виразно чути котові.

11. Неймовірно, але кішки можуть видавати більше 100 різних звуків, тоді як собаки володіють всього лише близько 10 звуками.

12. Багато дітей дивуються, чому кішки не реагують на «вкусняшки», які підсувають тварині під самий ніс – на близькій відстані кішка погано бачать. Найбільш комфортна зона для їхнього зору варіюється від 75 сантиметрів до 6 метрів.

13. У кішок зазвичай по дванадцять вусів з кожної сторони. Інакше кажучи, цих цікавих тварин можна сміливо називати 24-вусими створіннями.

14. Цікавим фактом є наукове свідоцтво того, що кішки ховають кігті під час сну. Це стосується всього сімейства котячих, винятком є ​​лише гепард – у нього кігті завжди напоготові.

15. За допомогою нявкання кішки ніколи не спілкуються між собою. Їхня мова спілкування – це шипіння, муркотіння і пирхання. А ось коли кішки нявкають, вони звертаються виключно до людей, можливо думають, що чудово висловлюються на людській мові.

16. Якщо обрізати кішці вуса, поведінка тварини абсолютно змінюється. Відбувається це тому, що саме за допомогою довгих вусів (правильніше вібрисів, які ще називають шостим почуттям кішок), наділених надчуттєвими нервовими закінченнями, передаються імпульси в мозок. Такий унікальний механізм дозволяє тваринам вільно переміщатися в просторі навіть в повній темряві, тобто вібриси можуть практично повністю замінювати вуха і очі.

17. Цікавим фактом про кішок є твердження, ніби вони бояться води. Хоча насправді, в природних умовах, кішки можуть іноді навіть ловити рибу. Але якщо тварину міцно тримати і намагатися насильно опустити в ванну, то вони, можливо через недовіру, можуть проявити агресію.

18. Ще один цікавий факт – кішки вилизуються не через охайність. Просто коти таким чином злизують речовину, що виділяється їхнім організмом, яка нормалізує психічну діяльність тваринки. Тобто, якщо кіт не вилизує себе – він може бути психом! Якщо серйозно, кішка, позбавлена можливості вилизуватися, може навіть померти.

19. Необхідно знати, що алергію на кішок викликає не сама шерсть, а протеїн FEL D1, який поширюється за допомогою шерстинок. Цікавим є той факт, що коти більш алергенні, ніж кішки.

20. Більшість котів для демонстрації прихильності до людей буцаються або «врізаються» головою в ваші ноги. Це дійсно прояв прихильності.

21. Якщо вам цікаво, чому кішки труться об ноги людей, а також о різні предмети? Суть зводиться до того, що по обидва боки голови, на хвості, біля статевих органів і на лапках у цих тварин є спеціальні залози. Коли вони труться, вони як би мітять вас, мовляв, ви – свій.

22. Коли коти знаходяться на чужій котячій території, то вони, при зустрічі з іншими котами, уповільнюють кроки. Це відбувається тому, що перебуваючи «в гостях», вони не хочуть вступати в конфлікт.

23. Практично всі кішки люблять валеріанку. Аромат цих ліків діє на них як магніт, у разі передозування зовсім п’яніють і навіть можуть померти.

24. Якщо кішка махає хвостом, значить, всередині неї відбувається складна дилема. Наприклад, стоячи в дверях і не знаючи, вийти на вулицю під дощ або залишитися в сухому приміщенні, кішка буде качати хвостом.

25. Якщо хвіст кішки тремтить, коли ви знаходитеся поруч, значить будьте впевнені – ви для неї одне з найближчих і дорогих створінь. Так проявляється найбільш ніжне почуття у цих вихованців.

26. Коти не люблять солодке. Вони просто не відчувають смаку солодощів через відсутність необхідних смакових рецепторів. Тому цукерками цих тваринок не побалуєш.

27. Коли кішка обтрушує лапки, вона демонструє, що їй щось дуже неприємно.

28. Очі кішок світяться в темряві, тому що світло так відбивається від сітківки ока тварини. Їм достатньо всього лише шостої частини того світла, необхідного нам для орієнтації в просторі.

29. Кішки за своєю природою далекозорі, і близькі предмети розглядають насилу. А ось собаки навпаки – короткозорі.

30. Айлурофілія – ​​це надмірна любов до кішок. Зазвичай таким розладом психіки страждають літні жінки, які утримують в маленькій квартирі по кілька десятків цих тварин.

31. Кішки сплять дві третини часу на добу, а інші години доглядають за собою. Напевно, з цієї причини їм не вистачає часу на те, щоб запобігати перед господарями, як це роблять не мають власної гідності собаки!

32. В Австралії в 90% будинках є кішки. Така собі «котяча держава».

33. У кошенят теж випадають молочні зуби, як і у дітей.

34. Всі кішки люблять гратися з коробками.

35. У Давньому Єгипті шанували кішок. Коли помирав домашній улюбленець, всі члени сім’ї в знак скорботи голили собі брови.

36. Як це не дивно, але котяче плем’я не пітніє, у них можуть зволожуватися тільки подушечки лап.

37. Особливо здатні коти можуть перенести падіння з висоти дев’ятиповерхового будинку, але найчастіше отримують травми або навіть гинуть.

38. Частиною імунної системи кошенят є імунна система слизової оболонки, яка знаходиться в межах шлунково-кишкового тракту.

39. І, нарешті, останній факт. Чи знаєте ви, що кішки здатні нявкати протягом декількох годин поспіль? Вони дуже наполегливі!

Тепер, якщо хтось попросить вас розповісти про цікаві факти про кішок, ви без проблем зможете зробити це, або ж просто поділитеся з допитливими даною сторінкою.

Залишити відповідь