Категорії
Міста, країни, люди

Цікаво в Україні

Україна – європейська країна. Але маловідомій у самій Європі Україні є чим здивувати світ. Саме в українських землях зародилася нова людська епоха. Саме в Україні знаходиться четверта частина еталонних чорноземів світу. Саме Україна входить в першу сімку виробників рослинних олій. Саме українська земля народжує таланти, які відомі в усьому світі. І є ще маса цікавих фактів, гідних того, щоб про них дізналися.

Цікаво в Україні
Літак Ан-225 «Мрія»

1. Найбільший вантажопідйомний літак Ан-225 «Мрія» розроблено українським конструкторським бюро Антонова. Зараз «Мрію» використовують для важких вантажоперевезень. До речі, перший у світі вертоліт і чотирьохмоторний літак сконструював українець Ігор Сікорський.

Цікаво в Україні
Пилип Орлик

2. Конституція Пилипа Орлика – одна з найперших конституцій в світі, з’явилася 5 квітня 1710 року. Конституція гетьмана Орлика має назву «Конституція прав і свобод війська Запорізького».

Цікаво в Україні
Мед України

3. Україна – світовий лідер з виробництва меду. Перший рамковий метод для вуликів винайшов наш земляк Петро Прокопович ще на початку 19 століття.

Цікаво в Україні
Києво-Печерська Лавра

4. Україна сакральна. Найбільші чоловічі монастирі називають Лаврами. Всього їх у світі шість, половина з яких знаходиться в Україні:
– Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (статус з 1958 р.);
– Почаївська Свято-Успенська Лавра;
– Святогірська Свято-Успенська Лавра (Донецька область).

Цікаво в Україні
Києво-Могилянська академія

5. Перший у Східній Європі навчальний заклад – Києво-Могилянська Академія, утворена в 1615 році.

Цікаво в Україні
Бюст Шевченка, Чернівці

6. Кобзарю України Тарасу Григоровичу Шевченку пам’ятники поставлені в 1200 містах світу.

Цікаво в Україні
Журналіст Черчилль (фото)

7. В часи англо-бурської війни (1899-1902 роки) командир бурського загону українець Ю. Будяк врятував від розстрілу журналіста з Англії Вінстона Черчилля. Пізніше цей самий журналіст Вінстон Черчилль допоміг відважному командирові Будяку поступити до університету в Оксфорді. Будяк помер у радянському концтаборі в кінці Другої Світової війни.

Цікаво в Україні
Композитор Леонтович (фото)

8. Композитор Микола Леонтович – автор широко відомих обробок українських народних пісень для хору «Щедрик», «Дударик». У всьому світі мелодія української народної пісні «Щедрик» відома під назвою Carol of the Bells або Ring Christmas Bells.

Цікаво в Україні
Варязький шлях – назва основного водного шляху Київської Русі.

9. «Шлях із варягів у греки» проходив через українську територію. Його довжина – 3 тисячі кілометрів. Система річкових шляхів з’єднувала Чорне море з Балтійським.

Цікаво в Україні
Співучі піски України

10. Рідкісне природне явище – українські «співучі піски». «Співають» піски, коли на пісочній поверхні після дощу утворюється тоненька скоринка, йдучи по якій можна почути дивовижні звуки, що нагадують свист повітря. Послухати «співучі піски» можна на косі біля річки Лапинки, на рукаві Дніпра, що недалеко від Нікополя.

Цікаво в Україні
Печера Оптимістична, Тернопільська область

11. Най… найприголомшливі:
– Найбільша гіпсова печера (довжина 216 км і глибина 20 м) знаходиться на Поділлі, має назву «Оптимістична», за розмірами поступається лише Мамонтовій печері в Америці.
– Найглибша станція метро «Арсенальна» (глибина 105 м) побудована в 1960 році в Києві. Це одна з перших біля будинку парламенту станцій метро, має підземні схованки для політичних лідерів.
– Третій в світі по відвідуванню Макдональдс знаходиться в Києві біля залізничного вокзалу.
– В Книзі Рекордів Гіннеса зафіксовано зроблений в Україні фужер для шампанського об’ємом 56,25 л.
– Найстаріший дуб росте в Рівненській області, його вік 1300 років.
– Найдовший музичний інструмент – українська трембіта.
– Найдовший тролейбусний маршрут (86 км) Сімферополь-Ялта.
– Найкоротша (1225 м) і найширша вулиця серед всіх столичних вулиць – це Хрещатик (Київ).
– Найдавнішу географічну мапу (15 000 років) знайшли в Рівненській області, вона вибита на кістці мамонта.
– Найбільш екологічно чисті ракетоносії виробляє «Південмаш» (Дніпро).

Цікаво в Україні
Художниця Катерина Білокур, фото

12. Відомі особистості в Україні:
– сам Пікассо захоплювався талановитими роботами української художниці Катерини Білокур (1900-1961).
– Оноре де Бальзак був повінчаний з Евеліною Ганською в Бердичеві в 1850 р. Також, в цьому містечку тривалий час жив король вальсів Фредерік Шопен.

Цікаво в Україні
Олешківські піски

13. Олешківська або Європейська пустеля, де рослинність, як вважають, зникла через постійний випас овець, на глибині 300-500 м має прісне озеро з найсмачнішою водою. Однак вчені встановили, що добувати цю воду не можна – це призведе до небезпечного просідання пісків. Раніше в Олешківській пустелі був льотний полігон. Зараз ця місцевість не досліджується через велику кількість невідпрацьованих снарядів.

Цікаво в Україні
Українське сало

14. Українці, відомі в світі як шанувальники сала, але українець у середньому з’їдає 18 кг м’яса за рік, а, наприклад, німець – 54 кг.

Цікаво в Україні
Географічний центр Європи

15. Географічний центр Європи, який було встановлено в 1887 році, знаходиться в Закарпатті, в селі Ділове, в Рахівському районі, поблизу Карпатського біосферного заповідника, на березі річки Тиса. Тут стоїть стела з геодезичним знаком, на якій латинською мовою написані слова: «Постійне, точне, вічне місце. Центр Європи, встановлений в 1887 році, місце виміряне дуже точно за допомогою спеціального апарату зі шкалою меридіанів і паралелей, виготовленого в Австро-Угорщині».