Циганський гіпноз

Циганський гіпноз
Циганський табір - це об'єднання кількох сімей.

Хто хоч раз в житті ставав жертвою циганського гіпнозу, набув для себе неоціненого досвіду. Яким же чином циганки вводять жертву в оману?

Цигани – мігранти індійського походження, одна з найчисленніших етнічних меншин в Європі. І вміють вони, як відомо, не тільки співати і танцювати. Представницям цього давньоіндійського племені приписують накопичені століттями містичні традиції і таємні знання, що передаються з покоління в покоління. На жвавих вулицях сучасних міст, привокзальних площах, в парках або біля під’їздів житлових будинків цих головних «фахівців» щодо зняття збави та передрікання майбутнього можна зустріти всюди. І досить часто довірливі обивателі попадаються на вудку шахрайок, втрачаючи не тільки гроші, цінності, а й все своє майно.

Цигани вважають, що дар гіпнотичного впливу передається у них виключно по жіночій лінії. Хоча всі циганки без винятку відмінні психологи і фізіогномісти, далеко не кожна з них має здібності впливу на людей і наділена ясновидінням. Головна роль циганок, які народилися з цим вмінням – обробка клієнта. На частку інших припадають дії по відволіканню «Гаджі» (так називають довірливу людину) і прикриття відходу професіоналки. Заговорюванню зубів, як і ворожінню по руці, на кавовій гущі, картах циганка навчається з дитинства. До 10 років старші визначають, чи є у спадкоємиці дар переконання, або їй доведеться самостійно напрацьовувати психологічні техніки впливу. Примітно, що вроджене вміння віртуозного шахрайства самі цигани вважають даром, і відмовитися від нього, на їхню думку, це гріх.

У чому ж феномен циганського гіпнозу, оповитого безліччю легенд, і як не потрапити під його вплив?

Гіпноз – стан, схожий на сон або напівсон, що викликається навіюванням і супроводжується підпорядкуванням волі сплячої людини волі того, хто присипляє, тобто спосіб особливого навіювання. Циганський гіпноз є різновидом кримінального гіпнозу, при якому психологічний вплив на жертву відбувається без занурення в глибокий гіпнотичний транс. Гіпноз як засіб незаконного збагачення найчастіше за інших використовують цигани келдерари – циганська етнічна група, що входить до складу великої циганської групи ромів (в Україні вони називають себе котлярами). Як етногрупа сформувалася вона на території Румунії і ділиться на ще більш дрібні групи, характерною рисою котрих є емоційна перевага в порівнянні з іншими представниками циганських груп.

Психотехніка одурманення (або наведення трансу) в циганському розмовному гіпнозі має кілька етапів: привернути увагу потенційної жертви або змусити її зупинитися хоча б на секунду, встановлення довірчих відносин і занурення в транс, виконання задуманої дії та відхід.

1. Залучення уваги і встановлення контакту. Щоб привернути увагу «жертви», циганка задає просте запитання («Чи не підкажете, котра година?», «Чи не знайдеться сигарети, сірників, запальнички тощо?») або ж голосно вигукнути: «Я тебе знаю, ти тут давно працюєш!», «Тебе зурочили!», «Дай поворожу!». Зазвичай людина на секунду затримує свою увагу на циганці і цього цілком достатньо, щоб вже з нею почалася гіпнотична робота по встановленню контакту, який здійснюється шляхом непомітного копіювання пози, дихання або частоти моргання (тобто вона інтуїтивно або, володіючи знанням, діє відповідно до закону симпатії і подоби).

2. Фіксація і утримання уваги на якому-небудь внутрішньому або зовнішньому об’єкті, явищі і т.п.
Фіксація і стійке утримання уваги людини в гіпнозі келдерарів базується на наявності обов’язкового (або дуже бажаного) вихідного грошового, матеріального чи іншого інтересу у жертви, про який стає відомо циганці в процесі спілкування.

Розвиваючи в собі здатність сприймати світ правою півкулею, тобто мовою почуттів та інтуїції, циганка, тим самим, відточує (підвищує) свою майстерність. Для цього вона переймається контактами на рівні підсвідомості (інтуїтивно-чуттєво). Щоб подібне виходило, і ліва (логічна) півкуля не заважала, циганка тренує чотири складових сприйняття зовнішнього світу: емоції, зір, шкірно-м’язові відчуття, слух.

До всього іншого молдавські циганки вчаться відчувати емоції співрозмовника, намагаються бути спостережливими і помічати найдрібніші деталі видимого і чуттєвого світу.

Ще один їхній секрет – це дотик до правої руки. Науково це пояснюється тим, що права рука людини представлена ​​в корі головного мозку більш ніж чвертю його площі. Тому, опанувавши правою кистю, жінки-келдерарки опановують впливом на кору головного мозку, тобто впливом на свідомість і підсвідомість гіпнотизуємого.

Циганський гіпноз
Фразами «Дай руку, поворожу, ось дивись!», «Це лінія життя у тебе…», утримуючи погляд і увагу людини розмовами про «небезпеку, що насувається» з постійними командами «ось дивись», «ось бачиш цей вигин», циганка встановлює рапорт, генерує транс і управління поведінкою жертви за вищевказаним фізіологічним механізмом.

3. Встановлення рапорту. Рапорт – це керований контакт з підсвідомістю. Молдавські циганки практикують психотехнічний прийом, що полягає у встановленні контакту, залученні та фіксації уваги гіпнотизуємого на «приманки» з подальшим контролем і утриманням уваги об’єкта на цій приманці до появи ознак звуженого стану свідомості.

Такий метод генерації трансу змінює орієнтацію людини зі сприйняття зовнішнього світу на сприйняття внутрішнього. Тобто циганка працює над увагою, а зміни отримує в свідомості. У СК-науці (наука про механізми інформаційних зв’язків, регуляції і управління психікою і фізіологією людини) цей процес утворення і посилення стійкого осередку збудження в корі головного мозку людини називається утворенням домінанти.

Домінанта володіє дуже важливою властивістю: автоматично гальмує і підпорядковує собі всі сусідні ділянки кори головного мозку, поступово вимикає всі органи чуття, крім слухання наказного голосу гіпнотизера, тим самим, генеруючи транс.

Гарненько залякавши клієнта, ворожка тут же починає «відводити біду». Найчастіше знімає з жертви волосся і просить дати їй «будь-яку паперову денежку», щоб завернути в неї волосся. Поки зачарована особа витягує гроші, шахрайка стежить, звідки вона їх дістає і туди ж сама поверне квадратик з волосом, примовляючи: «На, тримай, бачиш, сама віддаю, нічого не беру». Але на зворотному шляху її рука прихопить із собою найбільшу банкноту: «Щоб все вийшло, треба великими грошиками обмахнути». Після цього жертву знайомить з докладними інструкціями про те, що потрібно зробити вдома, і циганка щезає, буцімто й не було.

Якщо ж волосся вона не рве, то просто просить жертву стиснути в руці купюру і повторювати за нею заклинання або певний ритуал. Потім зажадає принести золото і ще грошей, щоб зняти зурочення і «врятувати близьких». В разі, коли ворожка не може впоратися з жертвою, на допомогу їй приходять напарниці. В цьому випадку жертву ловлять не на чіпкі фрази, а «на яйце». Далі починаються фокуси, гідні Девіда Копперфільда: напарниці-асистентки відволікають жертву, а циганка підміняє яйце на тухле або зовсім на якусь комаху… Ошелешена від такого уявлення розгублена жертва вже не опирається, що дозволяє аферистці діяти за заздалегідь відпрацьованою схемою.

4. Поглиблення трансового стану. У процесі гадання чи іншого діалогу циганка, уважно спостерігаючи за реакціями співрозмовника, починає включати в свою промову гіпнотичні команди, мета яких – посилити ознаки сну, знизити чутливість до зовнішніх перешкод і сприймати тільки її голос.

Абсолютно всім молдовським циганам добре відомі зовнішні ознаки глибоких гіпнотичних станів людини, тому, тільки помітивши якусь ознаку гіпнотичного феномена, відразу ж прагнуть її розвинути, тим самим, занурюючи жертву в більш глибокий стан гіпнозу.

Зовнішніми ознаками того, що людина провалилася в гіпнотичний стан, є зміна кольору шкіри обличчя (почервоніння або збліднення), завмирання в певній позі, закривання очей або фіксація розфокусованого погляду з розширенням зіниць і поява в погляді димки, а також пози каталепсії. В деяких випадках відбувається навіть завмирання дихання. Циганки називають такий стан жертви – зачарованим.

5. Досягнення мети. В кінці всього процесу циганка дає клієнтові установку на забування, кажучи про те, як вода змиває всі сліди, залишені на піску, або щось в цьому роді… В результаті людина залишається без грошей і цінностей, з неясними спогадами про те, як все сталося. Наприклад, ворожка, забравши у жертви каблучку та ланцюжок, обов’язково скаже перед розставанням фразу: «Ці речі – чужі! Ти їх ніколи не бачила». Результат – заволодіння цінними речами або іншим майном загіпнотизованої людини, після чого гіпнотизерка щезає з очей в невідомому напрямку.

Циганський гіпноз
Чому не можна гадати? Звертаючись до ворожки, людина свій дух, своє устремління пов’язує з тими духами, з якими взаємодіє ворожка, тобто з нечистими духами.

Чим небезпечний циганський гіпноз? Якщо гіпноз був не дуже глибокий, то протверезіння жертви настає вже через 2-3 хвилини після відходу шахрайки. Якщо глибокий – код може працювати багато років, іноді і все життя. Небезпека циганського гіпнозу полягає в тому, що у деяких найбільш сприйнятливих людей транс може розвинутися до такої глибини, що жертва стає людиною-автоматом, яка не розуміє, не бачить і не чує нічого, крім голосу циганки. І тоді вона сама знімає з жертви кільця, ланцюжки, годинники і витягує гаманець, тоді як об’єкт впливу не тільки не опирається, але по виходу з трансу навіть не пам’ятає, що сталося.

Хто найбільше схильний до циганського гіпнозу? Найлегшою здобиччю для ворожок стають вразливі натури, схильні до депресій, особи з високою тривожністю, підозрілістю. До таких людей легко «підлаштуватися» за наміченим сценарієм. Циганкам відомо, що літніх людей краще занурювати в спогади про минулі події, люди середнього віку добре реагують на події теперішнього часу, а молодь відрізняють сильні реакції на дитячі спогади або події з недавнього минулого. Що стосується дітей середнього шкільного віку, то у них виникає транс від однієї фіксації очей, після чого всі слова циганки сприймаються як навіювання. Досить часто ворожки наділяють своє прохання-вимогу в морально прийнятну облатку. Наприклад, просять грошей на похорон близької людини або лікування дитини.

Що робити? Нижче наведено яскравий випадок протидії циганському гіпнозу: працівник прокуратури зіткнувся у своїй практиці, коли за завданням прокурора району викликав для дачі пояснень представницю циганського етносу, що опинилася, як згодом з’ясувалося, представницею келдерарів. У зв’язку з проведенням прокуратурою перевірки за інформацією, що надійшла з районного відділення Пенсійного фонду, що громадянка О.З.М., щоб отримати материнський капітал, вказала у своїй заяві народження третьої дитини, хоча при цьому вже була позбавлена ​​батьківських прав на перших двох дітей.

Враховуючи, що в слідчо-криміналістичній літературі особливий наголос робиться на розробку тактики допиту, і дізнавачу не хотілося піддаватися циганському гіпнозу, йому довелося протидіяти своїй співрозмовниці і негайно знаходити протидію на кожну стадію трансу.

Наприклад, коли циганка спробувала привернути його увагу, крикнувши з порога: «Я тебе знаю! Ти тут давно працюєш! – слідчий спокійно відреагував: «Проходьте в кабінет і сідайте, будь ласка, на стілець».

Присівши, вона зробила спробу зафіксувати увагу знову:
– Я нічого не розумію! Мене зараз в тюрму відправлять? Ах, я ж правду написала! Хотіла, щоб все було по справедливості! Я знаю, що не мала права вчиняти це, але ж все заради дітей! Я їх так люблю!
– Заспокойтеся, будь ласка. Давайте почнемо розмову з самого початку.

Потім надійшла емоційна пропозиція: «Давай я тобі поворожу!
– Ні, дякую.
– Давай я тобі поворожу! Всю правду розкажу! Давай поворожу тобі безкоштовно!

З огляду на психоемоційні особливості опитуваної особи, під час проведення опитування слідчий застосував тактику допиту питально-відповідальної форми. Оскільки перша стадія трансу не увінчалася успіхом, циганкою була зроблена спроба копіювання пози і ведення розмови з таким же, як у слідчого, спокійним голосом, а також фіксації і утримування його уваги на сюжеті події – визнання умисного вчинення неправомірних дій.

Далі від даних дій громадянка О.З.М. відмовилася у зв’язку з їхньою неефективністю. Потім келдерарка О.З.М. спробувала встановити рапорт – всіляко підкреслюючи свою любов до дітей, одночасно повторюючи, що не знає законодавство, і просила показати праву руку для безкоштовного ворожіння – вона домагалася позитивної відповіді.
Після безрезультатних спроб, циганка заспокоїлася.

Решту, ще дві стадії, трансу циганка не застосовувала, бо в подальшому питання ставилися в більш жорсткій питально-відповідальній формі. Опитуваній чітко і рівним голосом задавалися питання на конкретну тему, відволікання від неї припинялися. На бурхливі вигуки циганки відповідна емоційна реакція була відсутня.

Додатково до нейтралізації можливої психологічної протидії з боку громадянки О.З.М., слідчий приділив особливу увагу дистанції між нею і собою. Вона сиділа на стільці на відстані двох метрів збоку від особи, яка проводила опитування, щоб уникнути постійного прямого візуального контакту.

В цілому ж опитування будувалося за принципом поваги честі і гідності особистості з дотриманням норм законодавства.
Результатом опитування стало визнання представницею циганського етносу здійснення умисних протиправних дій, що надалі послужило приводом до порушення кримінальної справи.

Тобто слід зазначити, що застосуванню психологічному розмовному гіпнозу можна протидіяти наступним чином:
1. Не реагувати на діалог з представниками циганського етносу – келдерари застосовують свої знання і здібності лише по відношенню до тих людей, які мають потрібну сугестивність;
2. Одразу припиняти будь-які спроби застосування подібної техніки, якщо в силу об’єктивних причин спілкування із зазначеними представниками не вдається уникнути.

Як не потрапити під вплив циганського гіпнозу? По-перше, побачивши циганку, прискорте крок і мінімізуйте у всіх сенсах спілкування з нею, ігноруйте питання. По-друге, намагайтеся не зустрічатися з циганкою поглядом і не звертати увагу на прокльони і погрози на свою адресу, типу: «Дивись, волос твій у мене, ослухаєшся – біду на свій дім накличеш». По-третє, у відповідь на запитання про бажання дізнатися свою долю, можете іронічно-багатозначно відмовити: «Думаєш, не знаю, як це діє?»

Практика показала, що на циганок добре діють питання, типу «Дітей багато?», «Як чоловік? Все п’є?» або «Що чоловік, сильно б’є?»

Якщо відразу піти не вийшло, проявіть активність. Перейдіть на «ти» і говоріть про що завгодно, перебивайте. Не застигайте в одній позі – рухайтеся, жестикулюйте, не дайте ввести себе в заціпеніння.

Якщо ви зіткнулися з цілим табором, стережіться, в даному випадку єдиний вихід – бігти. Постарайтеся чимось шокувати циганок. Наприклад, можна несподівано закричати: «Ой! Поліція» – і швидко покинути юрбу. Якщо і це не допоможе, то плюньте собі на долоню і торкніться нею лоба однієї з ворожок – у циган цей жест вважається накладенням прокляття. Але найкраще не ризикуйте дізнатися свою долю – правду все одно ніхто не скаже, а фінансову і душевну порожнечу точно підхопите. Не ризикуйте заговорювати з циганками, щоб дізнатися, чи вийде встояти перед гіпнозом чи ні? Ворожки роками відточують свою майстерність, тому після розмови з тією, яка й писати не вміє, ризикуєте залишитися без грошей, золота і мобільника.

Залишити коментар