Категорії
Кухня країн світу

Тибген і Мойчотой тибген

Тибген,
Мойчотой тибген.

Тибген – страва монгольської кухні, основним інгредієнтом якої є саранка (сарана) або лілія кучерява. Саранка – багаторічна рослина, у верхній частині якої стебло трохи гілкується, де розпускається від 2 до 5 дрібних квітки з кучерявими пелюстками.

Квітка саранки червона, помаранчева або бузково-фіолетова, має неповторний пряний аромат. Корінь – біла цибулина, яка складається з безлічі соковитих і м’ясистих, що нагадують часникові головки, лусочок.

Тибген і Мойчотой тибген
Лілія кучерява – саранка, склад рослини

Цибулини лілії кучерявої їстівні і в сирому і вареному вигляді, мають приємний солодкуватий смак. Варені цибулини трохи нагадують за смаком картоплю, але мають свій неповторний і особливий смаковий відтінок. Саранка занесена в Червону Книгу.

Тибген
Інгредієнти для приготування тибгену:
– 2,3 кг цибулин саранки,
– 1 л субе (витопки від масла, дурда).

Приготування тибгену. Цибулиння саранки дрібно нарізати, злегка відварити (бланшувати), опустити в кипляче субе і варити до розварювання на дуже слабкому вогні до отримання однорідної маси.

Мойчотой тибген
Інгредієнти для приготування мойчотой тибгену:
– 1 кг саранки,
– 3 л молока,
– 200 грамів цукру,
– 50-100 г меду,
– 1 склянка сухої меленої черемхи.

Приготування тибгену. Цибульки саранки варити цілими в молоці на слабкому вогні, без кришки до тих пір, поки вони не розваряться на окремі пелюстки, при цьому об’єм молока має зменшитися на третину.

Потім додати мелену черемху, цукор, мед, вимішати і продовжувати варити масу до кашоподібного стану.

Їдять цю страву охолодженою.

Залишити відповідь