Тигрові комарі на узбережжі Чорного моря

На Чорноморському узбережжі з’явилися небезпечні тигрові комарі. Зафіксували цей вид комарів також на Кубані, Кавказі та в Криму, окупованому Росією. Інформації про екзотичних комах із підконтрольних Україні територій поки що не надходило.

Батьківщиною тигрових комарів є здебільшого тропічні й субтропічні регіони Південної Азії. Тигрові комарі є основними переносниками лихоманки Денге, можуть переносити вірус Зіка, чікунгунью, різні арбовірусні інфекції, жовту лихоманку, енцефаліти й навіть серцевого хробака. Тигрові комари роблять дуже болючі укуси.

Назву комахи отримали через своє чорного кольору тіло, що рясно вкрите білими смужками, навіть на лапках. У цих комарів є маленькі вусики, а голова коротша, ніж у звичайних. Якщо ж тигровий комар напивається крові, черевце може стати червоним.

Захищаються від цих комах тими ж засобами, що і від звичайних. Зокрема для захисту приміщень можна скористатися електрофумігаторами, антимоскітними сітками, інсектицидними й репелентними засобами в аерозольних балонах.

Джерело

Залишити відповідь