Тиранозаври з’явилися раніше, ніж вважали

Тиранозаври з'явилися набагато раніше, ніж ми звикли вважати
Скелет тиранозавра

Американськими палеонтологами були виявлені останки динозавра, який доводиться близьким родичем тиранозавру. Завдяки цьому з’ясувалося, що тиранозаври з’явилися набагато раніше, ніж ми звикли вважати.

Тиранозаври з'явилися набагато раніше, ніж ми звикли вважати
Скелет давнього ящера

Тиранозавр – один з найвідоміших і вивчених видів м’ясоїдних динозаврів. Назва «тиранозавр» походить від двох грецьких слів – тиран і ящір. Це був самий гігантський з усіх коли-небудь знайдених динозаврів з групи тиранозаврів і один з найбільших наземних м’ясоїдних за всю історію нашої планети.

В цілому було ідентифіковано більш ніж 30 скелетів тиранозаврів, деякі з них збереглися майже повністю. Як мінімум в одному зі зразків було зафіксовано наявність м’яких тканин і білків.

Останки нового виду хижого динозавра пролежали у відкладеннях на території Юти з середини крейдового періоду, в горах поблизу міста Ескаланте приблизно 80 мільйонів років, що відсуває час появи «царів» мезозою на 10 мільйонів років в минуле, йдеться в статті, опублікованій в журналі PlosOne. Новий вид роду динозаврів отримав назву Lythronax argestes («кривавий король»).

«Відкритий нами Lythronax і інші тиранозаври пережили еволюційний бум 95-80 мільйонів років тому, коли внутрішнє море в Північній Америці було максимально великим. Вторгнення морських вод призвело до появи безлічі ізольованих ділянок суші, що дозволяло динозаврам слідувати різними еволюційними шляхами», – заявив Рендалл Ірміс з Національного музею історії Юти в Солт-Лейк-Сіті (США).

На півдні штату Юта височить гігантський масив гірських порід «Великі сходи», які сформувалися на дні дрібного моря посеред Америки в середині крейдяного періоду мезозойської ери і містять в собі безліч скам’янілих останків великих і дрібних тварин.

Тут і виявили палеонтологи череп і деякі інші частини скелета великого хижого динозавра, чия довжина могла досягати восьми метрів, а маса – 2,5 тонни. Судячи з анатомії цього ящера, він належав до числа родичів тиранозаврів і був найдавнішим їх представником.

Залишити коментар