У Британії знімають з продажу антисептик

У Великобританії в терміновому порядку знімають з продажу антисептик для рук, у складі якого виявили метанол – токсичну заборонену речовину, отруєння якою може привести до сліпоти і навіть смерті. Як повідомляє Daily Mail, всього було відкликано два дезінфікуючих гелі для рук, що продаються на сервісах, як Amazon і eBay.

Засіб lbcccndc Instant Hand Sanitiser виробляється в Китаї компанією Guangzhou Sizhu Network Technology Co. До складу входить до 37% метанолу. Метанол – токсичний спиртовий розчинник, може використовуватися для пестицидів та альтернативного джерела палива.

Метанол входить до списку заборонених інгредієнтів у виробництві дезінфікуючих засобів для рук в Великобританії. За даними Центру з контролю і профілактики захворювань в США, побічні продукти метаболізму метанолу викликають метаболічний ацидоз – накопичення кислоти в крові, що часто призводить до сліпоти і навіть смерті. До того ж даний антисептик містить недостатній рівень етанолу – лише 7%, яких недостатньо для знищення мікробів, включаючи вірус COVID-19.

Другий небезпечний гель для рук, який зняли з продажів, це Yucky Hands американського виробника YuckyGroup, який вже заявив, що засіб було схвалено FDA (Управління продовольства і медикаментів США) та ВООЗ. Хоча гель Yucky Hands не містить метанолу, експерти виявили в ньому тільки 42,3% алкоголю, що вважається недостатнім для ефективного знищення вірусів.

Джерело