Категорії
Природа Тварини

У Дніпрі виловили рідкісну архаїчну тварину

Іхтіологи запевняють, що за останні 30 років це лише другий випадок, коли людині в Дніпрі попалася унікальна мінога.Міноги виглядають досить моторошно, адже вони є реліктовою групою стародавнього виду.

Міног відносять до безщелепних архаїчної групи черепних типу хордових, які сьогодні представлені лише міноговими і міксиновими. Всі інші вже вимерли. Найбільш ранні на сьогодні останки стародавніх міног датуються віком в 300 і 330 мільйонів років.

Сучасна мінога – не риба і не тварина, вона – рибоподібна істота. Мінога для свого життя-буття вибирає найчистіші водойми, але обміління і замулення робить водойму непридатною для нересту міноги, тому їх все рідше виловлюють рибалки. За останні 30 років дніпровським іхтіологам відомо лише два випадки вилову міноги в річці Дніпро.

В Україні мінога мешкає в дуже обмежених місцях: в нижній течії річки Самара і в Самарській затоці Дніпровського (Запорізького) водосховища і в річці Оріль.

У Дніпрі виловили архаїчну тварину
Міноги

Не дивлячись на моторошний вид, дніпровська мінога не шкідлива. Довжина її тіла становить близько 14-20 см, маса – біля 17 – 20 г. Тулуб міноги сірий, черево, як правило, трохи світліше.

Дніпровська мінога має 14 гострих зубів, але ніякої загрози людині, всупереч міфам і байкам, рибоподібна істота не несе, оскільки міноги паразитують на рибах або харчуються падаллю. До слова, м’ясо самої міноги вважають делікатесом, а за смаком воно нагадує м’ясо курчати.

Залишити відповідь