У Фінляндії вводять денний сон

У Фінляндії в Гельсінкі (Helsinki) новий тренд – спати на роботі. Фінські роботодавці почали вводити денний сон співробітників і навіть наймати для цього спеціальних інструкторів, повідомило в п’ятницю, 28 вересня видання Ylе. Керівники фірм сподіваються таким чином поліпшити самопочуття і працездатність своїх співробітників.

У Фінляндії вводять денний сон
Медитація на роботі

До висновку о користі денного сну профспілки Гельсінкі прийшли після того, як серед працівників різних компаній були проведені опитування. Люди жалілися на втому на робочому місці, фізичний дискомфорт (болі в спині і суглобах при сидячій роботі) і бажання під кінець дня якнайшвидше покинути робоче місце.

Сьогодні в країні активно рекламується короткочасний сон в денний час. Нововведення практикується в багатьох комерційних компаніях, а також в церквах і школах. Якщо раніше сон на робочому місці асоціювався з лінню і непрофесіоналізмом, то тепер його пов’язують з продуктивністю. У деяких фірмах навіть наймають фахівців, які проводять корпоративну тиху годину, допомагають розслабитися і вчать медитації.

«Змусити себе розслабитися важко, але під керівництвом тренера це стає набагато простіше навіть в середині дня. Інструктор в цій ситуації на вагу золота, тому що він допомагає зробити цю ментальну паузу, відправитися на півгодини в міні-відпустку», – сказала Тііна Вайніо з центру Sofia Future Farm, що організовує такі «заняття».

На денний сон під час робочого дня зазвичай виокремлюють півгодини, причому, час денного сну оплачується. За результатами опитувань, після такої перерви працівники відчувають себе набагато впевненіше і якість їх праці зростає. Тому цілком можливо, що найближчим часом правило спати на роботі з’явиться і в інших містах Фінляндії.

Залишити відповідь