Категорії
Різне

У Каліфорнії знову світиться океан

Щороку вздовж узбережжя Південної Каліфорнії, поблизу міста Сан-Дієго, відбувається дивовижне синє світіння Тихого океану. Неймовірне світлове шоу мріють зафіксувати на свої камери фотографи з усією Каліфорнії.

Пояснюється цей феномен бурхливим розростанням біолюмінесцентних водоростей, що мають у своєму складі люциферин – клас біологічних пігментів, здатних випромінювати світло. Люциферини представляють собою невеликі молекули, які слугують субстратом для відповідного ферменту люциферази. Люциферини окислюються в присутності люциферази з утворенням оксилюциферину і випромінюють при цьому енергію у вигляді світла. Цей процес називають біолюмінесценцією.

Тому кожного року на ділянці протяжністю до 25 кілометрів через будь-який рух води, навіть самий незначний, відбувається неймовірне світлове шоу. Це красиве синє світіння, що привертає увагу любителів прекрасного, зазвичай триває кілька тижнів, хоча бували випадки, коли океан світився майже місяць.

Але цей феномен несе в собі й небезпеку – під час біолюмінесценції водорості виділяють велику кількість токсинів, якими насичується риба і молюски. Тому морські тварини і люди, що вживають в їжу морепродукти, можуть серйозно отруїтися.

У Каліфорнії знову світиться океан
Сяйво Тихого океану
У Каліфорнії знову світиться океан
Світлове шоу океану
У Каліфорнії знову світиться океан
Процес біолюмінесценції
У Каліфорнії знову світиться океан
Дивовижне синє світіння Тихого океану

Залишити відповідь