Категорії
Міста, країни, люди

У М’янмі стався військовий переворот

Військові М’янми взяли владу в країні під свій контроль.

В М’янмі вранці 1 лютого було затримано главу правлячої партії «Національна ліга за демократію» державну радницю і фактичну лідерку країни Аун Сан Су Ажи, президента М’янми Він М’їна та інших членів політичного керівництва. В країні оголошено надзвичайний стан терміном на один рік.

М’янма (колишня Бірма) – багатонаціональна держава в Південно-Східній Азії, що межує з Бангладеш, Індією, Китаєм, Лаосом та Таїландом. Найбільше місто країни Янгон, де зберігаються буддійські реліквії, славиться гучними ринками, численними парками і озерами.

Відповідно до заяви першого віце-президент М’їна Све, державна влада передається головнокомандувачу збройними силами Мін Аун Хлаіну.

Аун Сан Су Чжі в листі, написаному незадовго до арешту, встигла покликати прихильників «протестувати проти перевороту». За її словами, дії військових сприяють поверненню диктатури.

В останні місяці відносини між керівництвом країни та армією різко загострилися через невдоволення підсумками виборів, що відбулися в листопаді минулого року, які військові оголосили підтасованими.

Хоча насильства ніде не спостерігалося, військові заблокували дороги в столиці Найп’їдо і головному місті країни Янгоні.

Пізніше військові оголосили про зняття з посад 24 міністрів уряду і призначення нових керівників ряду міністерств, в тому числі фінансів, охорони здоров’я, закордонних і внутрішніх справ.

Одним з найпомітніших наслідків військового перевороту стало відключення інтернету на більшій частині території країни. На даний момент в великих містах порушена робота мобільних мереж і телефонних ліній. Державна телекомпанія MRTV заявляє, що відчуває технічні труднощі і поки що не може виходити в ефір, як і інші місцеві компанії.

Мовлення телеканалу BBC World News та інших іноземних ЗМІ блоковано. Телефонний та мобільний зв’язок обмежено.

Жителі Янгона шикуються в чергу до банкоматів на тлі чуток про нестачу готівки. Асоціація банків М’янми заявила, що банки тимчасово призупинили проведення будь-яких фінансових операцій.

Джерело