Категорії
Природа

У новонароджених є здатність до читання

Аналізуючи результати сканування мозку новонароджених, дослідники з Університету штату Огайо виявили, що частина, яка називається областю візуальної словоформи (VWFA), пов’язана з мовною областю мозку.

У новонароджених є здатність до читання
Мозок людини з народження наділений здатністю до читання

Раніше вважалася, що ця зона спочатку нічим не відрізняється від інших частин зорової кори, які чутливі до сприйняття обличчя, сцен та інших об’єктів. Передбачалося, що специфічні функції область візуальної словоформи набуває тільки під час навчання читанню.

Фахівці проаналізували дані функціонального МРТ-сканування мозку сорока новонароджених, молодше тижня, і порівняли їх з сорока знімками дорослих. Виявилося, що, не дивлячись на близькість розташування області візуальної словоформи до інших функціональних зон зорової кори, вони не ідентичні один з одним. Навіть у новонароджених ця область найбільше за все пов’язана з частиною мозку, що відповідає за мовлення. Ці дані дозволяють припустити, що наш мозок має вроджену здатність до читання ще до того, як ми побачимо чи почуємо перше слово.

Сьогодні вчені проводять сканування мозку 3-річних і 4-річних дітей, щоб більше дізнатися про функції області візуальної словоформи до початку навчання читанню і на які саме властивості візуальних образів реагує цей регіон мозку. Отримані результати допоможуть краще зрозуміти, як саме людський мозок навчається читанню і що може піти не так під час цього процесу. Вивчення індивідуальної мінливості буде корисним для розуміння причин дислексії (нездатність оволодіти навичками читання текстів) та інших порушень розвитку.