Категорії
Природа Тварини

У зайців в Шотландії проблеми

Зайці – біляки в Шотландії зазвичай линяють в кінці жовтня. Їх коричневе хутро змінюється на білий, що утруднює їх виявлення хижаками на тлі снігу. Зворотний процес відбувається в кінці березня.

Дослідники з Мічиганського університету виявили, що незважаючи на різку зміну характеру снігового покриву через глобальне потепління, час осінньо-зимової линьки у зайців залишився колишнім. В порівнянні зі спостереженнями, проведеними 65 років тому, тепер цим тваринам не вистачає відповідного маскування на зайві 35 днів протягом року.

На думку вчених, нездатність шотландських зайців адаптувати періоди линьки подібно іншим тваринам може бути пов’язано зі слабкістю генетичної різноманітності в їх популяції. Або через занадто швидку зміну клімату.

Третя гіпотеза полягає у відсутності достатнього тиску з боку хижаків. Щоб збільшити кількість популярних у мисливців куріпок, люди протягом деякого часу винищували природних ворогів цих птахів, лисиць і диких кішок, які одночасно були хижаками і для зайців. Вчені попереджають, якщо хижаки повернуться, наприклад, через падіння обсягу полювань, чисельність зайців може суттєво зменшитися, з причини відсутності у них адаптації до нових кліматичних умов.