Улун-чай для зниження ваги

Улун – це напівферментований чай з багатим освіжаючим смаком і ароматом. За китайською класифікацією займає проміжне положення між жовтим і «червоним» чаєм. Оригінальна назва напою улун – Min Bei Wulong Cha, що означає «Чай Темного Дракона з Півночі Фуцзяню».

Протягом століть напій улун користується великим попитом серед китайських поціновувачів чаїв. За історичними записами, китайська провінція Фуцзянь є батьківщиною улун-чаю. Залежно від регіону збору, розрізняють Північний Фуцзянь Улун, Південний Фуцзянь Улун, Гуандун і Тайвань Улун.

Улун багатий корисними складовими: мінералами (калій, кальцій, селен, магній), вітамінами (A, C, E, ніацин, фолієва кислота), детоксикаційними алкалоїдами тощо. Цей чай корисний для зміцнення імунної системи, при лікуванні раку, діабету, підтриманні здоров’я серця, зниження стресу, поліпшення функцій мозку і т.п.

Зріле листя для улун-чаю збирають з дорослих кущів Camellia sinensis. Далі унікальний процес з виготовлення сировини включає зав’ялювання листя під сонцем, скручування, ферментацію, підсмажування, повторне скручування і подальше сушіння. Велика частина цього листя зелена в середині і червона по краях (почервоніння залежить від процесу бродіння і є унікальним серед інших типів чаїв).

Традиційний улун за ступенем окиснення коливається від 30 до 70%.

Чи дійсно улун-чай допоможе позбутися зайвих кілограмів і підтримувати нормальну вагу тіла?

Улун збільшує метаболізм. Тобто прискорює процес обміну речовин – набір хімічних реакцій, що виникають в живому організмі для підтримки життя. Ці процеси дозволяють організму рости і розмножуватися, зберігати свої структури і відповідати на вплив навколишнього середовища. Улун-чай містить багато антиоксидантів. Саме вони при регулярному вживанні напою сприяють збільшенню швидкості метаболізму на 10%, що в кінцевому рахунку призводить до нормалізації ваги.

Знижує рівень холестерину. Улун є напівферментованим чаєм, тому при його споживанні виробляється молекула поліфенолу, яка активує ферментну ліпазу – цей фермент допомагає знизити рівень холестерину в організмі і розчинити жири – процес призводить до поступової нормалізації ваги.

Зменшує абдомінальний жир. Абдомінальний жир – це саме той вісцеральний жир, що залягає у внутрішніх порожнинах організму. Присутній в організмі кожної людини і призначений для захисту від травм і обігріву. Також використовується організмом як додаткове джерело живлення. Маса абдомінального жиру здатна наростати необмежено, викликаючи серйозні наслідки. Регулярне вживання улун-чаю допоможе позбавитися зайвих об’ємів, зменшуючи жирові відкладення в області рук і живота.

Збільшує витрату енергії. Улун-чай має велику кількість фітохімікатів, що збільшує енергетичні витрати організму, підвищує жирові окислювання, стабілізує рівень цукру в крові. Це також обмежує поглинання жирів і вуглеводів. Обидві ці якості допомагають втратити зайві кілограми, якщо регулярно споживати чай улун.

Дієтичні властивості напою улун. Відомо, що правильне перетравлювання їжі обмежує збільшення ваги, а також допомагає підтримувати вагу в нормі. Регулярне вживання чаю улун підлужнює травний тракт і зменшує запалення, тобто допоможе, якщо є проблеми з виразкою.

Антисептична природа чаю – улун також очищає травний канал від патогенних бактерій і робить процес травлення більш м’яким.

Отже, регулярне вживання чаю улун допоможе скинути зайву вагу, антиоксиданти сприятимуть зменшенню холестерину, ЛПНЩ (ліпопротеїни низької щільності), який шкодить вашому організму.