Умовно-вічний двигун для автомобілів

Проблему викидів шкідливих речовин в результаті згоряння бензину або дизельного палива здатні вирішити не тільки автомобілі з електричним мотором, але і справжній атомний двигун, що працює на радіоактивному ізотопі торію-232.

Саме цей природний нуклід володіє не тільки найбільшим періодом напіврозпаду серед інших відомих ізотопів торію, але до того ж є найпоширенішим серед них. Вчені з американської компанії Laser Power Systems (LPS) заявили, що двигун, в якому використовують торій в якості базового палива, є цілком реальною конструкцією і на сьогоднішній день фахівці організації активно зосереджені над можливістю його розробки.

Автомобіль з ядерним двигуном
Торій-232

Сам хімічний елемент, що використовується в якості базового палива, має дуже великий потенціал і виділяє просто фантастичну кількість енергії. На повноцінну роботу двигуна протягом 100 років знадобиться всього 8 грамів торію-232. За словами генерального директора LPS Чарльза Стівенса (Stevens), один грам торію здатний виділити більшу кількість енергії, ніж згорілі 28000 л бензину.

На даний момент фірма Laser Power Systems працює над новим двигуном, який буде використовувати торій (важкий слаборадіоактивний метал) для створення електрики для мотора. Цей метал використовується в галузі атомної енергії, а також застосовується в металургії. Будучи щільним матеріалом, схожим з ураном, він здатний виробляти величезну кількість тепла.

Автомобіль з ядерним двигуном
Торій 232 – альтернативне джерело енергії

Принцип роботи полягає в тому, що невеликі частки торію використовуються для вироблення тепла. Торієвий лазер і кілька подібних лазерів нагрівають воду, отриманий пар приводить в дію серію міні-турбін.
Стівенс говорив, що двигун з вагою приблизно 227 кг буде досить легкий і компактний, щоб вміститися під капотом звичайного автомобіля. За словами Стівенса, розробка компактних турбін та генераторів набагато складніша, ніж створення торієвого лазера.

На даному етапі команда з 40 робітників на чолі зі Стівеном намагається відповісти на питання, як ефективніше поєднати лазери, турбіни і генератори. Якщо задумка вдасться, то автомобілі з торієвим двигуном зможуть покривати відстані в мільйони кілометрів. Сам же принцип технології в загальних рисах схожий з роботою класичної електростанції: лазер повинен нагрівати ємність з водою, а рідина під впливом температури буде перетворюватися в пар, який необхідний для обертання міні турбіни.

Ідею використовувати атомний торієвий двигун в автомобілі насилу можна назвати новою і надоригінальною. У 1950-і Форд розробив концепт-кар під назвою «Форд нуклон». Цей автомобіль був розроблений на атомній енергії, на основі припущення Форда, що в майбутньому атомні реактори стануть компактніші, безпечніші і легші.

В основі дизайну була енергетична капсула, яка перебувала в задній частині автомобіля. Форд припускав, що зарядні станції замінять бензоколонки, і проїхати без підзарядки можна буде більше 8 000 км. Вчені могли б створити мініатюрну атомну станцію і вставити її в автомобіль, але такі машини потребують відповідного захисту і можуть бути використані на шкоду людям.

В 2009 році Лорен Кулесус (Loren Kulesus) продемонстрував абсолютно футуристичний Cadillac World Thorium Fuel Concept Car з 24 колесами. Класична 4-колісна компоновка передбачала поділ кожного колеса на 6 окремих елементів зі своїм власним двигуном.

Головна відмінна риса, якщо не вважати дизайн автомобіля, – це джерело енергії для автономної роботи транспортного засобу. В якості палива передбачається використовувати хімічний елемент торій. Саме він повинен відповідати за безперебійну роботу автомобіля протягом 100 років. За словами Роберта Харгрейвса (Robert Hargraves – фахівця в галузі вивчення властивостей торію), вченими знайдено більш дешеве в порівнянні з вугіллям джерело енергії, яке володіє низьким значенням викиду діоксиду вуглецю при згоранні або повною його відсутністю.
Компанія Laser Power Systems витратила більше 20 років на дослідження і розробку надвисокої енергії лазерів, високих енергій уранового і торієвого палива.

Стрімкий розвиток комп’ютерної техніки в останні десять років дозволив перейти до більш активних досліджень торія в якості життєздатного джерела палива. Ключовим фактором у комп’ютерному аналізу були дослідження відмінностей в реакціях між торієм та ураном-235. LPS в даний час готові зробити свою дослідницьку діяльність доступною для громадськості. На сьогодні основним завданням, що стоїть перед компанією Laser Power Systems, це створення повністю серійного зразка двигуна, який зміг би поступити в масове виробництво.

Необхідно також відзначити, що природні запаси торію перевищують запаси урану майже в 3-4 рази. Фахівці вже встигли назвати перспективний хімічний елемент не інакше як «ядерне паливо майбутнього». Якщо торій стане головним джерелом енергії, то Австралія стане глобальним енергетичним гігантом. За даними Геологічної служби США (US Geological Survey) в Австралії знаходиться друге за обсягом родовище торію на Землі (близько 333 690 тонн, приблизно 1/4 всіх запасів торію на планеті). Також велика кількість торію знаходиться в США та Індії.

Переваги ядерного двигуна:
– усуває виробництво парникових газів,
– різко знижує обсяг і токсичність відходів,
– значно підвищує безпеку,
– виключає небезпеки, пов’язані з поточним виробництвом палива,
– працює в екологічно безпечному способі,
– запобігає поширенню ядерної зброї,
– значно зменшує розмір і складність MaxFelaser,
– значно знижує витрати на паливо.

Торієвий лазер LPS є модернізацією MaxFeLaser, який в 1985 році побудував Стівенс, може виробляти електроенергію вартістю менше ніж $ 0,01 за кіловат-годину. Застосування цього палива – це в 500 разів дешевше і майже в 18 млн. разів більше енергії, ніж з вугілля.

Залишити відповідь