Унікальний дах в Атланті

Унікальний дах в Атланті
Унікальний дах стадіону

В місті Атланта (США) над стадіоном Мерседес-Бенц Стедіум (Mercedes-Benz Stadium) побудували унікальний дах, який в разі негоди буде закриватися як діафрагма фотоапарата.

Чудо інженерної думки розмістили на висоті 104 метри над ігровим полем. Витратили на унікальний дах 27,5 тис. тонн сталі. Дах складається з так званих «пелюсток» як в діафрагмі фотоапарата, кожна з яких їздить по величезних рейках, котрі визначають незалежний напрямок руху на 61 м. Хоча «пелюстки» рухаються просто вперед-назад, але виникає оптична ілюзія, що дах закривається круговим рухом.

Поверх «пелюсток» натягнули надміцну тришарову плівку, яка незалежно від несприятливих погодних умов не буде перешкоджати проникненню світла на стадіон, але захистить гравців і глядачів від опадів.

Унікальний дах в Атланті
Відкритий дах стадіону

Рухомі конструкції унікального даху забезпечені вісьмома механізованими «візками», завдяки яким «пелюстки» рухаються уздовж внутрішніх рейок. На зовнішній частині вони прикріплені до направляючої шістьма роликовими механізмами. В центрі пелюсткові частини щільно з’єднуються, утворюючи водонепроникний дах. Одна «пелюстка» важить 437-тонн, на кожну натягнуто особливий, дуже міцний, але легкий, світлопрозорий і стійкий до ультрафіолету матеріал – тришарова плівка ETFE Film (етилентетрафторетилен), зроблена з термопластичних фторполімерів.

Унікальний дах в Атланті
Фторполімерна плівка

З цього матеріалу на пелюстках сформовані повітряні подушки. Загалом на «оббивку» пелюсток витратили близько 12541 м 2 цієї плівки. В результаті, такий дах в закритому стані не буде перешкоджати проникненню світла всередину стадіону, але в негоду захистить гравців і вболівальників.

Стадіон в 46-акрів, зведення якого обійшлося в $ 1,5 млрд. планують відкрити 26 серпня 2017 року товариською грою команд американського футболу Falcons проти Arizona Cardinals. Новий спортивний об’єкт стане «будинком» двох команд – Atlanta Falcons і MLS Atlanta, також на стадіоні будуть організовуватися концерти та інші розважальні заходи.

Відео, як працює ця незвичайний дах:

Залишити коментар