В ФРН виявили м’який варіант мавпячою віспи

В ФРН виявили м'який варіант мавпячою віспи
Співробітники Інституту мікробіології Бундесверу в Мюнхені (фото з архіву)

За даними МОЗ Баварії, у першого інфікованого мавпячою віспою виявили західноафриканський варіант вірусу, що викликає більш легший перебіг хвороби. Декілька випадків зараження також виявлено в Берліні.

У хворого з ФРН виявили м'який варіант вірусу мавпячою віспи
Мавпяча віспа у людей викликає висипи на шкірі з гнійними прищами і пухирями. Хворий в Демократичній республіці Конго показує свої долоні (фото з архіву)

За словами міністра охорони здоров’я Клауса Холечека (Klaus Holetschek), у пацієнта спостерігається м’якший, західноафриканський варіант вірусу. «Це показали результати секвенування ( метод визначення первинної структури нерозгалужених біополімерів) геному вірусу в Інституті мікробіології Бундесверу у Мюнхені», – повідомив Холечек у суботу, 21 травня.

За оцінкою Управління з охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів Баварії (LGL), загальний ризик інфікування населення цієї федеральної землі нині вважається низьким.

Про перший підтверджений випадок зараження людини мавпячою віспою у Німеччині медична служба Бундесверу повідомила напередодні. Пацієнта – чоловік 26 років родом з Бразилії – ізольовано у клініці «Швабінг» у Мюнхені, де він проходить лікування, про що повідомив Холечек. Інфікований чоловік сам вирушив до медичного закладу на огляд відразу після того, як у нього з’явилися симптоми.

Про ще три випадки мавпячої віспи у Берліні, повідомила 21 травня громадсько-правова радіостанція RBB із посиланням на джерела у медичних колах. Пізніше в берлінському Сенаті повідомили про два підтверджені випадки захворювання в столиці ФРН, про що належить ще з’ясувати, яким варіантом вірусу інфіковані ці хворі.

Випадки захворювання на мавпячу віспу у людей досі були відомі в основному в деяких регіонах Африки. Нинішній, виявлений у країнах Європи, а також у США та Канаді, варіант вірусу вважається західноафриканським. Викликає легший перебіг хвороби, ніж центральноафриканський варіант. Медики намагаються з’ясувати шляхи передавання інфекції.

Симптоми та поширення мавпячої віспи. Мавпяча віспа у людей викликає шкірний висип, вигляд якого залежить від фази захворювання і може нагадувати висип при вітрянці чи сифілісі. Крім цього, може з’явитися головний біль, біль у м’язах та спині, лихоманка, озноб, виснаження організму та збільшення лімфатичних вузлів. Приблизно через 3-4 тижні хвороба проходить. В дуже рідкісних випадках призводить до смерті. Спеціальної терапії та вакцинації проти цієї хвороби не існує. Лікарі вважають, що щеплення від нормальної віспи може також захистити від мавпячої віспи.

Натуральну віспу, завдяки вакцинації, було викорінено у всьому світі до 1980 року. Але за даними RKI, значна частина населення Землі на даний момент вже не має щеплення від натуральної віспи.

Вірус мавпячої віспи передається людині при дуже тісному контакті. Найчастіше ланцюжок інфікування обмежується лише кількома людьми. На сьогодні ведуться дослідження інфікування при контакті з виділеною рідиною з пошкодженої ділянки шкіри хворого.

Залишити коментар