Категорії
Різне

В Ізраїлі виростили чоловікові ногу

Ізраїльська біотехнологічна компанія Bonus Biogroup виростила кісткові клітини з власного жиру пацієнта. Нова кістка добре приживається на новому місці і не відторгається організмом.

Ізраїльське відкриття допоможе мільйонам людей з дефектами кісток. Стартап Bonus Biogroup з Хайфи розробив спосіб вирощування кісткових клітин в лабораторії для пересадки хворим з серйозними дефектами кісток. Кістку вирощують з власного жиру хворого протягом двох тижнів і вводять її в область дефекту. Функціональність повністю відновлюється через кілька місяців. Джерело

У Дані Якобсона, жителя кібуца Мішмар ха-Емек, була роздроблена ліва нога. Після лікування він зміг не тільки ходити без милиць, а й займається тепер спортом.

«Ми з дружиною каталися на сегвеях по Празі, і я врізався в бордюр, – розповідає Дані Якобсон. – Коли прийшов до тями, з’ясувалося, що у мене перелом кістки лівої ноги зі зміщенням. Уламки кістки ізраїльські лікарі зафіксували штифтом в лікарні Ха-Емек в Афулі. Але коли перелом почав зростатися, кістка стала виступати назовні, за межі шкіри, і довелося видалити її частину. В результаті утворився жахливий дефект».

Дані Якобсону довелося ходити зі штифтом в нозі, але поліпшення не спостерігалося. Через 2 місяці Дані запропонували лікування новим методом. Лікарі відкачали з організму чоловіка трохи жиру, з якого в лабораторії виростили нові кісткові клітини, а далі за допомогою ін’єкцій ввели їх прямо в постраждалу кістку.

Протягом 6 тижнів після ін’єкцій новостворена кістка повністю заповнила дефект.

«Через 2 місяці після лікування нога стала працювати нормально, – каже Дані. – А через рік я пробіг половину дистанції на змаганнях з триатлону Iron Man («Залізна людина»). Новий метод врятував мене від інвалідності та навіть дозволив знову повернутися до спорту. Я багато чим зобов’язаний компанії Bonus Biogroup і доктору Ноам Бору».

Подібним чином в Ізраїлі вилікували вже 40 хворих.

Генеральний директор компанії Bonus Biogroup д-р Шай Мерецький каже, що їм вперше вдалося виростити живу функціональну тканину, яка заповнює дефекти кісток.

На цьому тижні Федеральне управління США з контролю за ліками (FDA) видало компанії Bonus Biogroup ліцензію на застосування спеціального шприца для введення вирощеної в лабораторії кісткової тканини. Передбачається, що метод, який вже застосовується для лікування хворих в Ізраїлі, протягом 3 років стане застосовуватися в усьому світі.

Суть нового метода полягає у тому, що у пацієнта з дефектом будь-якої кістки скелета відкачують деяку кількість жиру і передають його в лабораторію, де з жиру виділяють десятки тисяч клітин-попередників остеоцитів (клітин кістки). Ці клітини вирощують протягом 2 тижнів і вводять хворому за місцем кісткового дефекту. Нові клітини створюють в порожньому просторі дефекту кісткову тканину, і через кілька місяців функціональність хворого повністю відновлюється.

В Ізраїлі виростили чоловікові ногу
Рентгенівські знімки. Відновлення кістки з жирових клітин (зліва-направо): в день пересадки, через 1, 6, 10 тижнів і в кінці процесу.

Сьогодні компанія Bonus Biogroup проводить клінічні випробування по відновленню кісток верхньої та нижньої щелепи під керівництвом щелепно-лицьового хірурга д-ра Ефраїма Цура. Випробуваннями по відновленню кісток кінцівок керує професор Німрод Розен з лікарні Ха-Емек.

Новий метод, як вже сказано, був застосований при лікуванні 40 хворих. У одного з них внаслідок нещасного випадку на будмайданчику були роздроблені кістки кисті руки. Йому ввели клітинну суспензію, і через 2 місяці пацієнт зміг повернутися до роботи.

Ізраїльська розробка перебуває на просунутій стадії клінічних випробувань. Якщо успіхи будуть тривати, метод буде ліцензований протягом 3 років. За словами д-ра Мерецького, Bonus Biogroup може надавати допомогу хворим з ушкодженнями кісток, яким показане подібне лікування в рамках клінічних випробувань.

Генеральний директор говорить, що новий метод лікування допоможе мільйонам хворих з осколковими переломами кісток, пухлинами, при інфекційному остеомієліті, кістах, вікових дефектах кісток та інших патологіях. «Ми вже лікували пацієнтів, яким загрожувала ампутація, і медики не могли запропонувати їм ніякої альтернативи, а наш метод дозволив уникнути ампутації», – каже доктор.

Залишити відповідь