Категорії
Різне

В Кракові зникли сотні стародавніх скелетів

В Польщі неподалік замку Вавель в центрі старого Кракова археологам вдалося виявити старовинний цвинтар з сотнями поховань XIII – XVI століть. Але знайдені вченими останки через два тижні зникли з місця поховання.

За словами головного археолога Малопольського воєводства Яна Янчіковського, поруч з могилами археологи розкопали залишки костелу і підземний хід на цвинтарі. «За площею кладовище було невеликим, але багатошаровим. Найстаріші могили відносяться до часів Середньовіччя», – розповів Янчіковський.

За існуючими в Польщі правилами, знайдені при археологічних дослідженнях фрагменти скелетів повинні доставлятися до відділу антропології та біомедичних досліджень краківського Ягеллонського університету для подальшого вивчення. Цього разу антропологи нічого не отримали.

Поліція встановила, що останки жителів стародавнього Кракова були зібрані і відвезені працівниками будівельної фірми, які збираються побудувати тут готель з рестораном і підземним паркінгом. Після скандалу, фірма оприлюднила комюніке, в якому говорилося, що «виявлені останки знаходяться в очікуванні гідного похорону відповідно до християнських традицій».

В Кракові зникли сотні стародавніх скелетів
Старовинний цвинтар Кракова

Намір будівельників продовжити роботи, не чекаючи закінчення археологічних досліджень, викликало обурення не тільки вчених, але і городян. «Найбільша помилка була зроблена, коли міська влада видала дозвіл на таке будівництво в самому центрі історичної забудови під стінами замку Вавель», – говорить археолог доктор Моніка Богданівська. Вона заявляє, що дозвіл на будівництво порушує міжнародне право, оскільки архітектурні ландшафти, занесені до списку ЮНЕСКО, не можна просто так змінювати.

Архітектурний комплекс замку Вавель, один із символів Польщі, розташований на березі Вісли на висоті 228 м над рівнем моря. У побудованому на території замку соборі св. Станіслава і Вацлава знаходяться поховання польських монархів, діячів літератури і мистецтва, державних лідерів.

Залишити відповідь