Категорії
Міста, країни, люди

В Китаї придумали, як сповільнити старіння

Під старінням розуміють процес поступової втрати і руйнування важливих функцій організму, зокрема здатності до розмноження і регенерації. Внаслідок старіння організм стає менш пристосованим до навколишнього середовища і більше хворіє.

Вікове накопичення старіючих і клітин, що продукують інтерлейкіни (цитокіни – пептидні інформаційні молекули, які мають молекулярну масу, що не перевищує 30 кД), сприяє прогресуванню в’янення всього організму і пов’язаних з цим захворювань.

Вчені з Інституту зоології Китайської академії наук при Пекінському університеті і Пекінського інституту геноміки досліджували стовбурові клітини людини і, провівши повногеномний скринінг, виявили близько 100 кандидатів, які сприяють старінню. Один з цих генів, який отримав назву HAT7, кодує гістонову ацетилтрансферазу (Histone acetyltransferases, HAT) – фермент, що бере участь в механізмі зчитування інформації з ДНК.

Активність HAT7 збільшується в стовбурових клітинах в процесі фізіологічного і патологічного старіння. Зменшення активності цього гена уповільнює клітинне старіння. Його відключення призводить до омолодження стовбурових клітин.

Для виготовлення експериментального препарату вчені використали модифікований вірус, запровадивши в нього код-програму, що видаляє ген HAT7 з ДНК клітини господаря.

Ін’єкції модифікованого вірусу літнім мишам знизило частку старіючих і прозапальних клітин в печінці, поліпшило стан здоров’я і збільшило тривалість життя тварин. Відключення гена HAT7 в клітинах печінки людини продемонструвало аналогічний ефекти.

Результати цього дослідження вказують на можливість застосування даної ​​методики в клінічних умовах для омолодження і оздоровлення людини.

Залишити відповідь