Категорії
Природа

В Києві розквітли каштани

В останні дні жовтня в Києві розквітли каштани.

Цього року через незвично теплу осінь в нашій столиці почали цвісти каштани. Фото квітучих дерев зроблено біля станції київського метро «Мінська».

Каштан належить до родини букові. Це дерево теплого помірного клімату. Росте на схилах гір, затінених схилах з бурими середньої вологості ґрунтами, що залягають на безвапнякових гірських породах (сухих і заболочених ґрунтів не переносить).

Каштан, батьківщиною якого є Греція, завезений до Києва десь з Угорщини. Увійшов «в моду» в XIX столітті. Відомий дослідник Києва М.Ф. Берлінський (1776-1848) в одному зі своїх рукописів зазначив, що на київському Подолі серед фруктових дерев з’явилося красиве декоративне дерево – кінський каштан, пірамідальний за формою і цвіте біло-рожевими квітами. Восени каштан приносить плоди, які, на відміну від плодів каштана звичайного, завезеного в західну Європу з Італії, неїстівні.

Цікавий і той факт, що в старому (верхньому) Києві каштанових дерев тоді не було – в цих місцях ще не було садів. В 1839-1849 рр. за проектом архітектора В.І. Беретті був закладений Бібіковський бульвар (Д.Г. Бібіков в ті часи був генерал-губернатором Києва) – нині це бульвар Тараса Шевченка. Спочатку до приїзду Миколи I на бульварі висадили каштани, але імператору розлогі крони каштанів не сподобалися, тому протягом ночі всі каштани були викорчувані і замінені пірамідальними тополями. А викорчувані дерева кияни підібрали і посадили у своїх дворах. Це й призвело до бистрого поширення каштанів по всьому Києву.

Каштанове дерево полюбилося киянам через свою красу. І сьогодні з’явилася ще одна можливість помилуватися цвітінням київських каштанів.

Як стверджують українські синоптики, підвищення середньорічної температури повітря в Україні випереджає світові показники. Вочевидь, що й цьогорічна зима не буде холодною.