Категорії
Природа Тварини

В Мексиці спіймали рожеву рибу-прибульця

Незвичайна рожева риба, яку виловили біля узбережжя Мексики минулого тижня, викликала подив у рибалок і науковців.

Дивну істоту було спіймано рибалкою Джеймі Рендоном (Jaime Rendon), капітаном туристичного рибальського судна «Dr. Pescado» в Кабо, в південній частині півострова Нижня Каліфорнія в Мексиці.

Фотографії розпухлою риби практично з людською плоттю і чорними очима швидко поширилися в соціальних мережах. Однак після дослідження риби експерти прийшли до висновку, що, швидше за все, це була каліфорнійська котоголова акула, що вміє роздуватися.

В Мексиці спіймали рожеву рибу-прибульця
Каліфорнійська котоголова акула, що вміє роздуватися

Цей вид невеликих акул мешкає в Тихому океані. Для самозахисту, щоб відлякувати хижаків, вони наповнюють свій живіт водою і роздуваються. Опинившись ближче до поверхні, здатні надутися повітрям і потім випускати його зі звуком, що нагадує собачий гавкіт.

В Мексиці спіймали рожеву рибу-прибульця
Загадкова риба-альбінос

Зазвичай у цього виду каліфорнійських акул плямисте коричневе забарвлення, яке допомагає їм зливатися з морським дном і п’ять вузьких зябрових щілин по обидві сторони голови. Виловлена Рендоном риба рожевого забарвлення і має по три зяброві щілини, що спантеличило експертів. Можливо ця акула страждає рідкісною формою альбінізму або хвора на лейкізм, що пояснює відсутність пігментації. Також можна було помітити, що у акули-прибульця очі чорні, а не рожеві або червоні, як при альбінізмі. Хоча випадки альбінізму і лейкізм зустрічаються серед акул, це явище надзвичайно рідкісне, бо такі акули рідко виживають через відсутність належного забарвлення.

В Мексиці спіймали рожеву рибу-прибульця
В Мексиці спіймали рожеву рибу-прибульця

Також у акули-прибульця було три ряди зубів і по три зяброві щілини (зазвичай у всіх акул по 5-7 зябрових щілин з обох сторін голови) – вчені не можуть пояснити, чому у цієї акули три зяброві щілини.

Рибак одразу випустив спійману акулу, тому ми можемо так і не дізнатися, ким була ця тварина.

Залишити відповідь