Категорії
Різне

В пошуках життя на Європі

В ході численних місій до супутника Юпітера Європи було висловлено припущення, що під товстим шаром криги може знаходитися незастиглий океан, тобто потенційно там може бути життя або хоча б свідчення його присутність в минулому. Для того, щоб це перевірити, потрібно якимось чином пробитися скрізь кромку льоду.

Тому для пошуку життя на Європі американське космічне агентство NASA розробляє тунельного робота з ядерним реактором.

В цілому дослідники навіть знають передбачуване місце, де можна спробувати пробитися під лід і взяти зразки. Бракує тільки технології.

«За різними оцінками товщина крижаного покриву коливається від 2 до 30 кілометрів, що і є основною перешкодою на шляху дослідження. Посадковий модуль повинен мати технологію буріння таких глибоких свердловин для вивчення незвіданих областей», – заявив один з учасників проекту щодо вирішення даної проблеми, професор Ендрю Домбард з Університету Іллінойсу в Чикаго.

В даний момент NASA зібрала групу вчених і інженерів, які займаються розробкою концепції «тунельного бота», здатного пробурити товщу льоду на Європі. Відмінною особливістю робота має стати ядерне паливо, що і забезпечить його необхідною енергією.

«Ми зосередилися на тому, як бот буде працювати під час спуску. Він повинен бути здатний не тільки проходити крізь лід, але і працювати на кордоні лід-вода. Бот також повинен мати можливість пошуку рідких водних «озер» у крижаній оболонці».

На даний момент вчені розглядають дві концепції дизайну: в першому випадку на борту будуть розташовуватися радіоактивні паливні елементи, в другому – передбачена установка компактного ядерного реактора. При цьому тепло при роботі бота розсіюється і може бути використано для розплавлення крижаної оболонки.

Залишити відповідь