Категорії
Міста, країни, люди

В разі хімічної атаки

Хімічна атака – це напад з використанням боєприпасів, що містять токсини або хімічні речовини. Головні рекомендації в разі хімічної небезпеки: щільно закрити вікна та двері (щілини у вікнах слід заклеїти папером або скотчем), вентиляційні отвори та димоходи. Для отримання інструкцій включити телевізор або радіо. Попередити сусідів щодо небезпеки та можливої ​​евакуації та вимкнути побутові прилади та газ.

В разі евакуації візьміть з собою аптечку. Одягніться так, щоб залишилося якнайменше відкритої шкіри. Використовуйте протигази або ватно-марлеві пов’язки, змочені водою або, краще, 2-5% розчином питної соди (при ураженні хлором), оцтової або лимонної кислоти (при ураженні аміаком). Сходами вийти з приміщення. На вулиці по можливості не торкайтеся жодних предметів, не наступайте в калюжі.

Особливістю хімічних опіків. Якщо своєчасно не надано першої допомоги, тривала дія (за 20-30 хвилин) хімічної речовини на шкірні покрови може суттєво заглибитись. Поглибленню та розподілу опіку сприяє просочений кислотою або лугом одяг. При хімічних опіках майже не утворюються пухирі – це здебільшого опіки III та IV ступеня. При опіках кислотами утворюється струп, а при опіках міцними лугами – колікваційний некроз.

Діагноз. Важливо не тільки встановити ступінь і площу опіку, але й з’ясувати, чи належить хімічний агент до кислот або лугів, а також встановити, чи не має він загальної отруйної дії на організм.

Невідкладна допомога: обривки одягу, забруднені хімічним агентом, негайно видаляють; шкіру миють проточною водою. При опіках кислотою застосовують стерильні серветки, змочені 4% розчином гідрокарбонату натрію, при опіках лугом серветки змочують слабким розчином хлористоводневої, лимонної або оцтової кислоти. Вводять знеболювальні засоби (анальгін, промедол, пантопон). При шоці проводять протишокове лікування. Госпіталізація – до опікового відділення; при явищах загального отруєння – токсикологічне відділення.

Перша допомога при отруєнні хлором. Основним засобом боротьби з хлором є вода. Постраждалого необхідно негайно вивести на свіже повітря та дати протягом 15 хвилин подихати парами води або аерозолем 0,5% розчину питної соди. У разі необхідності зробити штучне дихання способом «рот в рот». Потерпілого небажано транспортувати тільки в положенні лежачи.

Перша допомога при отруєнні аміаком. Потерпілого слід миттєво винести на свіже повітря. Забезпечити теплом і зволоженим киснем, забруднення змити з тіла і змінити одяг.

Перша допомога при отруєнні фосгеном. Потерпілого негайно винести на свіже повітря. При необхідності дати кисень, промити очі теплою водою. За людиною, що потрапила під дію фосгену, слід спостерігати 48 годин – саме протягом цього часу може розвинутися набряк легенів.

Перша допомога при отруєнні фосфіном. Потерпілого негайно винести на свіже повітря, змити можливі забрудненням і змінити одежу. При необхідності дають кисень, активоване вугілля із розрахунку 1 г на кілограм ваги пацієнта.

Перша допомога при отруєнні хлоридом водню. Потерпілого слід одразу винести на свіже повітря. Можливе забруднення змивають протягом не менше трьох хвилин, змінити одяг. Очі промити простою водою або сольовим розчином протягом 15 хвилин. Потерпілому призначають як можна більше пити води.

Перша допомога при отруєнні оксидами азоту. Негайно винести потерпілого на свіже повітря. Забруднення змивати протягом не менше 15 хвилин, змінити одяг. Очі миють протягом 15 хвилин. Дають пити як можна більше води.

Джерело

Залишити відповідь