Категорії
Природа Тварини

В США клонували коня Пржевальського

В США успішно клонували коня Пржевальського. Ген тварини розморозили і підсадили до сурогатної матері.

«Це були клітини жеребця, який народився в 1975 році у Великобританії, якого привезли в США в 1978 році. Він прожив до 1998 року», – розповіли в прес-службі Revive & Restore.

Коні Пржевальського в дикій природі майже вимерли, і, хоча інтенсивні програми по розведенню допомогли відродити цей вид і повернути його на пасовища Китаю і Монголії, всіх представників цього незначного виду можна відстежити.

В зоопарку Сан-Дієго заявили, що клоновану тварину переведуть в сафарі-парк зоопарку Сан-Дієго, де її буде інтегровано в стадо інших коней Пржевальського для розведення.

Лоша назвали Куртом, на честь генетика Курта Беніршке – творця Глобального замороженого зоопарку в зоопарку Сан-Дієго, який з 1975 року збирав і зберігав генетичний матеріал зникаючих тварин.

«Це народження розширює можливості для генетичного порятунку зникаючих диких видів. Передові репродуктивні технології, включаючи клонування, можуть врятувати види, дозволяючи нам відновити генетичну різноманітність», – сказав Райан Фелан, виконавчий директор Revive & Restore.

Коні Пржевальського – не єдиний вид, який Revive & Restore намагається відродити за допомогою біотехнологій. Група працює над відродженням принаймні шести зникаючих або вже вимерлих видів, в тому числі мамонта, які щезли з лиця Землі близько 4000 років тому.