Категорії
Міста, країни, люди

Важкість COVID-19 за аналізом сльози

Вчені запропонували тестувати тяжкість COVID-19 по сльозам. Іспанські вчені з’ясували, що в сльозах людини є такі ж самі маркери COVID-19, як і в крові, що дозволить використовувати сльози для визначення тяжкості захворювання.

Матеріали дослідження фахівців з клініки San Carlos в Мадриді опубліковані в каталозі ScienceDirect. Науковці вивчили біологічний матеріал пацієнтів, що надійшов з підтвердженим діагнозом COVID-19.

В якості контрольної групи експерти використовували здорових людей. Вчені порівняли зразки сліз хворих і здорових осіб. У пацієнтів, інфікованих коронавірусом, в зразках рідини з очей був підвищений вміст цитокінів – специфічних клітин, які виробляє імунна система для протистояння інфекції. Великий викид цих клітин часто називають цитокіновим штормом, що у випадку з COVID-19 є передвісником важкої форми перебігу хвороби.

Дослідники відзначили, що рівень цитокінів в сльозах виявився аналогічним з їх наявністю в плазмі крові. На підставі отриманих даних науковці припустили, що за допомогою мазка з очей, як і за аналізом крові, можна визначити ступінь тяжкості COVID-19 і спрогнозувати подальший розвиток захворювання.

Як повідомляється в ЗМІ, уряд Великобританії має намір за аналізом слини тестувати на COVID-19 до 4,5 млн осіб за добу. Програма отримала назву «Moonshot», на яку збираються витратити 100 млрд фунтів (це понад 127 млрд доларів).

Залишити відповідь