Категорії
Різне

Вазу з кухні продали за 1,5 млн фунтів

Унікальну китайську вазу XVIII століття, яку зберігали на кухні, купили ще в 1980-і роки за кілька сотень фунтів стерлінгів. Зберігалася на кухні, була продана на аукціоні майже за півтора мільйона фунтів (близько 1,7 млн. євро).

Унікальна ваза висотою 60 см, розписана сріблом і золотом по темно-синій глазурі, була створена за часів шостого імператора Манчжурії, який правив під гаслом Цяньлун. При цьому оцінювачі аукціону вважали, що вона може піти за 100-150 тисяч фунтів.

Вазу з кухні продали за 1,5 млн фунтів
Журавлі та кажани – символ довголіття та процвітання в Китаї

Ваза належала хірургу, який залишив її у спадок своєму синові, який не мав жодного уявлення про її реальну вартість. Те, що китайська ваза насправді має величезну історичну цінність і коштує великі гроші, з’ясувалося, коли її випадково побачив фахівець з антикваріату. В результаті вазу продали закордонному покупцю, який брав участь у торгах по телефону.

«Ми дуже раді такому винятковому результату, – зізнався представник аукціонного будинку Dreweatts Марк Ньюстед. – Інтерес до вази виявили потенційні покупці з Китаю, Гонконгу, США та Великобританії, тому в результаті відбулися дуже конкурентні торги».

Вазу з кухні продали за 1,5 млн фунтів
Клеймо періоду Цяньлун

У Dreweatts повідомили також, що на днищі вази є характерний для періоду Цяньлун (1736-1795) знак із шести ієрогліфів, а її колір – насичений кобальт – називається жертовно-синім, тому що вази саме такого кольору використовувалися при жертвоприношеннях до імператорського вівтаря, про що також свідчать срібні та золоті зображення журавлів та кажанів, які символізують довголіття та процвітання.

«Дивно те, що досі не було задокументовано жоден фарфоровий виріб, де один і той самий мотив був би нанесений і золотом, і сріблом», – йдеться у заяві аукціонного будинку.

Залишити відповідь