Категорії
Різне

Вчені розкрили таємницю найближчої до нас наднової зірки

Використовуючи дані, отримані завдяки Рентгенівській обсерваторії «Чандра», що належить аерокосмічному агентству NASA, вчені змогли вивчити прилеглу до нас наднову SNR B0049-73.6. Дослідження допомогли більше дізнатися не тільки про цей об’єкт, але і поповнили скарбничку загальних знань про об’єкти цього класу, які з’явилися у Всесвіті не один мільйон років тому.

Наднова зірка SNR B0049-73.6 розташована приблизно в 200 тисячах світлових років в Малій Магеллановій Хмарі – найближче сузір’я до нашої галактики (Чумацький Шлях). Маса Малої Магелланової Хмари становить всього 7 мільярдів мас нашого Сонця, а радіус – близько 7 тисяч світлових років. Об’єкт крихітний, в порівнянні з радіусом Чумацького Шляху в 120 тисяч світлових років.

Закінченої теорії наднових зірок поки не існує, проте астрофізики вважають, що наднові утворюються тоді, коли ядра зірок вже не в змозі підтримувати процес ядерного синтезу. Коли це відбувається, ядро ​​зірки вибухає і звільняється гігантський обсяг матерії та енергії в навколишній простір Космосу. І що цікаво, завдяки останнім спостереженням ця гіпотеза отримала своє підтвердження. Крім того, вчені зібрали дані на довжині хвилі 2 мікрон (в червоному, зеленому і синьому кольорі).

Залишити відповідь