Категорії
Різне

Вчені створили водорозчинний пластик

Проблема забруднення планети пластиковими відходами та їх похідними гостро стоїть вже не перший рік і безліч вчених з усього світу намагаються розв’язати цю проблему. Група чилійських вчених знайшла рішення, створивши технологію виробництва розчинного пластика, причому, що цікаво, вдалося це зробити абсолютно випадково.

Хіміки при виробництві пластику нового типу замість традиційних нафтопродуктів використовували вапняк. Отриманий таким чином матеріал розчиняється в холодній воді протягом декількох хвилин. Однак спочатку вчені намагалися розробити далеко не пластик: вони працювали над створенням біорозкладаної побутової хімії, яка при розчиненні у воді була б нешкідливою для навколишнього середовища. Але в процесі експериментів випадково отримали хімічну формулу на основі полівінілового спирту (ПВС), розчинної в холодній воді.

Вчені створили водорозчинний пластик
Процес розчинення пластикового пакета

«Основна відмінність нашого продукту від звичайного пакета в тому, що його можна утилізувати за п’ять хвилин хоч в каструлі, хоч в пральній машині. В якості сировини для нашої продукції використовується полівініловий спирт і інші компоненти, схвалені Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA)».

Вчені створили водорозчинний пластик
Мабуть, автори настільки впевнені в безпеці цього винаходу, що вирішили випити отриманий розчин

Зараз вчені хочуть «розширити асортимент», не обмежуючись лише пластиковими пакетами, розробляючи контейнери, столові прилади, одноразовий (у всіх сенсах) посуд і так далі. Але ось з виробництвом, наприклад, пластикових пляшок у вчених можуть виникнути деякі труднощі.

Залишити відповідь