Вчені створюють електронну шкіру

Команда вчених з Науково-технологічного університету імені короля Абдалли (НТУА) в Саудівській Аравії створила міцну і еластичну електронну шкіру на основі гідрогелю, армованого частинками кремнезему.

Нова шкіра може зіграти важливу роль в технології протезування наступних поколінь в персоналізованій медицині, м’якій робототехніці і штучному інтелекті.

Електронна шкіра ідеально буде імітувати багато функцій природної людської шкіри, такі як відчуття температури і дотику.

Поверхню цього матеріалу фахівці покрили сенсорним шаром карбіду титану. Усередині еластичної основи розташовано шар нанопровідників, що передають сигнал від сенсорного покриття.

Отриманий прототип шкіри здатний без пошкоджень розтягуватися в 28 разів від свого початкового розміру, а зовнішнє покриття передає сигнали про подразники швидше, ніж за десяту частку секунди.

Такий матеріал, накладений на тіло людини, можна використовувати для збору біологічних даних в режимі реального часу. Він може вимірювати кров’яний тиск, пульс, температуру, електричний потенціал на поверхні тіла і навіть служити інтерфейсним шаром між людиною та технічними пристроями, передаючи інформацію в електронні прилади.