Вчені виявили 143 нових геогліфи на плато Наска

Вчені виявили 143 нових геогліфи на плато Наска
Геогліф риби

Японські вчені виявили 143 нових геогліфи на плато Наска. На виявлених малюнках зображені різні тварини і образ гуманоїда з пір’ям або чимось іншим на голові, а також невідомі істоти.

Наска – пустельне плато і плита літосфери на південному узбережжі Перу. Також ця назва застосовується до своєрідної археологічної культури, розквіт якої припав на проміжок між 500 р. до н.е. і 500 р. н.е. Можливо, саме вони і створили знамениті геогліфи Наски (величезні зображення на землі у вигляді геометричних фігур і тварин).

Загадкові геогліфи настільки ж дивні, як і єгипетські піраміди. Вчені до цих пір не мають єдиної думки, як виникли геогліфи і яку функцію виконували. Гігантські фігури на землі створювалися шляхом викопування канавок глибиною кілька десятків сантиметрів, при цьому з цих ліній-жолобків прибрані камінчики, які могли б зіпсувати вигляд малюнка.

Геогліфи на плато Наска помітили ще іспанці в середині 16-го століття, але вони вважали, що ці створені аборигенами лінії вказують шлях в пустелі. Вперше повні зображення малюнків на землі побачив в 1939 році археолог Пол Косок, коли мандрував літаком над територією Наска. Через два роки вивченням зображень зайнялася німецька дослідниця Марія Райхе, якій в 1947 році вдалося сфотографувати малюнки з літака.

За весь час досліджень вченими було знайдено близько 700 геометричних фігур і понад 13 тисяч ліній і смуг, але кількість знайдених геогліфів продовжує збільшуватися. В 2018 році археологам за допомогою дронів вдалося знайти більше 50 нових зображень.

Японські науковці, які вивчали територію рівнини в Перу з 2004 року за допомогою супутникових знімків, нещодавно виявили 143 нових геогліфи на плато Наска: 142 геогліфи вчені виявили під час польових робіт і аналізу тривимірних даних, і ще один геогліф вдалося знайти завдяки штучному інтелекту IBM Watson Machine Learning Community Edition, про це повідомляється на сайті Університету Ямагата, фахівці якого проводили дослідження.

Знайдені геогліфи зображені у вигляді різних тварин, серед яких є змії, риби, птиці і навіть мавпи. Вчені розділили їх на дві групи, в першу з яких увійшли фігури 100-метрової довжини, а в другу – менші 50 метрів в довжину. За розрахунками вчених, малюнки, можливо, використовувалися для спілкування з богами. Також науковці припускають, що фігури могли допомагати орієнтуватися на місцевості і вивчати зірки.

Найцікавішим з виявлених є геогліф триокого монстра з трьома, можливо, пір’ями на квадратній голові.

Відібравши кілька місць з можливим розташуванням нового зображення, подальше право пошуку передали комп’ютеру – через якийсь час був знайдений образ гуманоїда. Виявлено гліф гуманоїда завдяки штучному інтелекту Watson від компанії IBM, яким науковці озброїлися для вивчення супутникових знімків і пошуку раніше непомічених зображень на землі.

Вчені виявили 143 нових геогліфи на плато Наска
Геогліф триокого монстра
Вчені виявили 143 нових геогліфи на плато Наска
Геогліф гуманоїда, виявлений штучним інтелектом
Вчені виявили 143 нових геогліфи на плато Наска
Геогліф змії
Вчені виявили 143 нових геогліфи на плато Наска
Геогліф птиці

Фото університету Ямагата.

Залишити коментар